Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.03.2012 - 18:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Shalke 04 Başkanı Rehberg, Büyükçekmece'nin konuğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün yakın dostu olan Gerhard Rehberg, Selimpaşa Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi'nde alkışlarla karşılandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
BÜYÜKÇEKMECE  Selimpaşa Prof. Dr. Fuat Sezgin Fen Lisesi'ni ziyaret eden dünyaca ünlü Shalke 04 Kulüp Başkanı Gerhard Rehberg’i okul öğrencileri alkışlarla karşıladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün de yakın dostu olan ve gösterilen ilgiden memnun kalan Rehberg, “Beni Türklere yakışır şekilde karşıladınız. Yakın dostum Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün sayesinde Türk insanını daha yakından tanıma fırsatı buldum. Bu yüzden yaklaşık 3 ayda bir İstanbul’a gelmeden duramıyorum ”dedi.  Rehberg, Türkiye’yi ve Türkleri çok sevdiğini, Türkiye’nin ve özelliklede Büyükçekmece’yi tanımasının en büyük faktörünün Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün ile tanışmasından sonra geliştiğini söyledi. Okulun Spor Salonu'na  alkışlar ve almanca pankartlarla karşılanan Rehberg, öğrencilerin sordukları soruları samimiyetle  cevaplandırdı. 
 
25 YILDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YÜRÜTÜYOR

 Asıl mesleğinin maden mühendisi olduğunu ifade eden Rehberg, siyasete atıldığını ve Gelsenkirchen’de 25 yıl Belediye Başkanı olarak görev yaptığını söyledi.  


Yaklaşık  14 yıldır Shalke 04 Kulübünün Başkanlığı'nı da birlikte yürüttüğünü vurgulayan  Gerhard Rehberg; “Türk futbolcusuyla gurur duyuyorum... kendini dünyaca ispatlamış iki kardeş var.  Halil ve Hamit Altıntop kardeşler Shalke 04 takımının alt yapısından yetiştiler. Schalke Takımında şu anda 4 tane daha Türk oyuncu var. Onlarda kendilerini iyi oyuncular olarak ispatlamış durumdalar” dedi.  
Büyükçekmece  ile çok sıcak  kardeş şehir ilişkilerinin olduğunu ve toplam 9 okul ile kardeş okul  protokollerini de  imzaladıklarından bahseden  Rehberg, bu güzelliklerin gelişmesinde Başkan Akgün’ün çok emeğinin  olduğunu da belirtti. 

ATATÜRK SAYESİNDE TÜRKİYE BU KONUMDA

 

Öğrencilerin Atatürk ile bir sorusuna cevap veren Rehberg, Atatürk’ü saygı duyup takdir ettiğini belirterek, "Atatürk olmasaydı, Türkiye bu konumda kesinlikle olamazdı" cevabını verdiktan sonra, Belediye Başkanı Akgün’ün Atatürk’le ilgili bir kitap yazdığını, ayrıca Almanya’da da Almanca’ya çevrilmiş Atatürk ile ilgili birçok kitap bulunduğunu, Atatürk’ün fikirlerinin, çağdaş bakış açısının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi..

 

 

FİKİR YÜRÜTMEMİZ DOĞRU OLMAZ

 

 

Türk futbolunda yaşanan şike olaylarıyla ilgili görüşleri de sorulan Gerhard Rehberg “Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımı zor durumda bırakan şike olayları hakkında herhangi bir fikir yürütmemiz doğru olmaz.  Spor her zaman temiz kalmalı... Tabii şu an hiç kimse suçlu değil. Yargı doğru olana mutlaka karar verecektir. Şike olayları sadece Türkiye’de değil her ülkede yaşanabiliyor” dedi.

 

 

Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram  Kayapınar Rehberg’e  günün anısına bir plaket takdim ederken, öğrenciler Rehberg’in boynuna Galatasaray ve Fenerbahçe atkıları astılar. Öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Rehberg de  iki öğrenciyi yanına davet ederek Shalke 04 takımının ünlü futbolcularının imzaladığı futbol topu ile birlikte bir imzalı forma hediye etti. 

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :