Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.06.2017 - 15:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar’da Kiraz Bahçesi’nde iftar keyfi

Bağcılar Belediyesi’nin Nostalji Bahçelerinden Kiraz Bahçesi’nde düzenlenen iftar programında 2 bin kişi kiraz ağaçları altında dalından kiraz yiyerek oruç açtı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Bağcılar

 

Bağcılar Belediyesi Ramazan ayında her gün bir mahallede kurduğu iftar sofralarında ilçe sakinini ağırlıyor.  Bağcılar’da Nostaljiyi yaşatmak amacıyla inşa edilen Meyve Bahçeleri de iftar programlarına ev sahipliği yapıyor. Kiraz Bahçesi’nde düzenlenen iftar programında 2 bin kişi dalından kiraz yiyerek oruç açtı.

 

 

“100 Bin Hemşehrimizle İftar Sofrasında Buluşacağız”

 

Kiraz Bahçesi’nde düzenlenen iftar programında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar ailesi olarak her yıl 11 ayın sultanı Ramazan ayını büyük bir coşku ve sevinçle yaşadıklarını ifade etti. Bağcılar’da her yıl Ramazan ayında güzel gelenek ve göreneklerin yaşatıldığına dikkat çeken Çağırıcı, şöyle konuştu: “Nostalji Bahçelerimizde piknik yapıyoruz. Ramazan aylarında da birlikte dalından meyve yiyoruz ve iftar yapıyoruz. Ramazan ayında 100 bin kişi ile iftar yapacağız.” 

Programın ilerleyen anlarında Kur’an tilavetinin ardından okunan Ezan ile davetliler dalından kiraz yiyerek oruçlarını açtı.

 

Etiket: Bağcılar belediyesi, nostalji kiraz bahçesi, iftar

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :