Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.05.2018 - 02:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi Ramazan'a hazır

Bağcılar Belediyesi, Ramazan Ayı’na sayılı günler kala tüm hazırlıklarını tamamladı. Başkan Çağırıcı, ‘Ramazan boyunca Bağcılar’da herkes ev sahibi ve herkes davetli sloganıyla başlıyoruz’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta /Bağcılar

 

Bağcılar Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nda düzenlenecek etkinlikler nedeniyle tanıtım programı düzenlendi. Tanıtım toplantısında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, iftar bileti uygulaması, askıda ekmek çalışması ve iftar menüleri başta olmak üzere Ramazan ayında yapılacaklar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Çağırıcı, “Ramazan ayı boyunca her gün 22 mahallede kurulacak Bereket Sofralarında 130 bin ilçe sakini birlikte iftar yapma ayrıcalığını yaşayacağız. Ayrıca Mardin, Bitlis ve Almanya’da kardeş şehir Hamm’da iftar sofraları kuracağız.

 

 

10 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi yardımında bulunulacak ve 1500 kişiye de İftar Bileti dağıtılacak. Bilet verilecek kişiler evlerine yakın lokantalarda iftarlarını yapabilecek. “Askıda ekmek” uygulamasıyla vatandaşlar, bir ekmek kendileri için bir ekmek de ihtiyaç sahipleri için alacaklar ve fırınlardaki sepetlere koyacaklar. Sivil Toplum Kuruluşları da Ramazan Etkinlik Alanında kurulacak 60 stantta yöresel ürünlerini tanıtacak.

 

Ramazan Ayı akşamlarında dalında uzman isimler Bağcılar’a konuk olacak. Sohbet programına katılacak olan ünlü isimler sağlık, ilahiyat, tarih, edebiyat, sanat gibi birçok alanda bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşacak.  Çocuklar da gölge oyunları, yarışmalar ve çeşitli etkinlikleri izleyerek hoşça vakit geçirecek.” 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :