Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.05.2019 - 13:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi Ramazan ayı programı netleşti

Bağcılar Belediyesi tarafından Ramazan ayında yapılacak etkinliklerin tanıtımı amacıyla bir program düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda gerçekleşen toplantı yazılı ve görsel medya temsilcileri ilgi gösterdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Bağcılar-3 Mayıs 2019

Bağcılar’da Ramazan-ı Şerif etkinliklerinin bu yıl ki adresi İstanbul’un en büyük meydanlarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı olacak. Bağcılarlılar, 150 bin kişinin ağırlanacağı sokak iftarlarından kültür programlarına kadar anlamına uygun etkinliklerle Ramazan Ayı’nın manevi havasını yaşayacak. Ramazan etkinliklerinde 24. yıla girdiklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İnşallah bugüne kadar süre gelen güzelliklerimiz bu Ramazan ayı boyunca da devam edecek” dedi.

22 MAHALLEDE İFTAR SOFRASI

Başkan Çağırıcı, Mübarek ay boyunca her gün 22 mahallede kurulacak Gönül Sofralarında 150 bin ilçe sakini ailesi, çocukları ve sevdikleriyle iftar yapma ayrıcalığını yaşayacak. Sevginin paylaşılacağı sofralarda kardeşlik bağları güçlenirken komşuluk ilişkileri de pekişecek. Almanya’da kardeş şehir Hamm’da ve Kazakistan’da da iftar sofraları kurulacak.

BOL AKTİVİTELİ RAMAZAN PROGRAMI

Her Ramazan Ayı’nda yapılan Askıda Ekmek uygulaması bu yıl da yaşatılacak. Ramazan Ayı akşamlarında tanınmış isimler Bağcılar’da ağırlanacak. Sohbet programına katılacak olan ünlü misafirler, sağlık, ilahiyat, tarih, edebiyat, sanat gibi birçok alanda bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Çocuklar da gölge oyunları, yarışma ve benzeri etkinliklere katılarak hoş ve yararlı vakit geçirecek. Ayrıca Ramazan Etkinlik Alanı’nda kurulacak 60 stantta dernek ile sivil toplum kuruluşları çalışmalarını ve yöresel ürünlerin tanıtımını yapacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :