Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.09.2013 - 14:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğa korunacak Yeşil’e can verecek

Belediye doğayı ve yeşili korumak için hazırladığı projesini tek tek yaşama geçiriyor. Tam 21 noktada proje kapsamında yapımını tamamladığı bu tesisler, beldenin can damarı olacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, olası bir kuraklık durumunda yeşil alanların zarar görmemesi için, su depoları oluşturarak Başakşehir’in doğasını korumak için tedbirler alıyor. Bitki gelişimi için gerekli olan ancak doğal yollarla karşılanamayan suyun, çevre sorunu yaratmadan sulanabilmesi imkânını veren bu depolar, ilçede sulama yapacak olan araçların kolayca faydalanabileceği kritik yerlerde bulunuyor.

DOĞRU ZAMANDA UYGULAMA

Bitkilerin gelişiminde optimum su kullanımının, ekosistemin dengesini korumak için son derece önemli olduğunu belirten uzmanlar doğru zamanda, doğru yerde sulama yapmak gerektiğini söyleyerek, depolama alanlarının Başakşehir’in kendine has bitki yapısını korumak için yapıldığını ifade ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce ilçe genelinde yapılan çalışmalarda sulama amaçlı yapılan depo sayısı 21’e yükseldi. Ayrıca ilçe genelinde yıllar içerisinde artacak yeşil alan miktarı göz önüne alınarak depo yapımları program dahilinde devam ettiriliyor.

İmparator D Grubu'nu dağıttı haberi için TIK'la

Shakespeare'den değil Sarıgül'den için TIK'la

kansere çare bitkiler TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :