Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.09.2014 - 09:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir Belediyesi okullarda ilaçlama çalışmaları başlattı

Okulların açılmasına yeni öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Başakşehir Belediyesi ilçe genelindeki okullarda ilaçlama dezenfeksiyon çalışmaları başlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

OKULLAR için geriye sayım başladı. İlçe belediyeleri kendi bölgelerindeki okullarda ilaçlama yaparak öğrencilere hijyenik ortamda öğrenim ortamı hazırlamaya başladılar. Bu belediyelerden biri de Başakşehir. Başakşehir Belediyesi, ilçe okullarında periyodik ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması başlattı. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından periyodik olarak yaz ve sömestr döneminde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 62 ilçe devlet okulu ilaçlanacak ve dezenfekte edilecek.

DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARI

İlaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları 10 ekip ve 20 personelle yürütülüyor.  Program dahilinde okullar haşerelere karşı ilaçlanırken, eğitim kurumunun dezenfeksiyonu da sağlanmış oluyor. Öncelikle okul bahçesinde başlayan ilaçlama daha sonra okul içinde devam ediyor. Okulların koridor ve dersliklerinde de yürütülen ilaçlama ile eğitim döneminde oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş oluyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :