Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.09.2014 - 09:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir’de Yıldızlar altında açıkhava sinema keyfi devam ediyor

Başakşehir Belediyesi’nin Açıkhava sinema geceleri yıldızlar altında devam ediyor. Nostaljik sinema keyfine ilçe halkından büyük ilgi oluyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SİNEMA, Türk tarihinin çok önemli bir yerini oluşturuyor. Eski tarihlerde yaşanan en büyük sosyal yaşamlardan biri olan yazlık sinemalar, Başakşehir Belediyesi tarafından bir nostalji şöleni olarak ilçe halkına sunuluyor. Türk ve dünya sinemasından unutulmaz filmler, “Yıldızlar altında sinema keyfi” etkinliğinde ilçe sakinleriyle buluşuyor. Başakşehir Belediyesi “Yıldızlar altında sinema keyfi” etkinliği organize etti. Etkinlik, Kayaşehir, Ticaret Meslek Lisesi Bahçesi ve Toki Fenertepe Ortaokulu’ndaki gösterimlerle başladı. Etkinliğin ilk gününde Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Demiralay ve Nurettin Ertemel de katılarak filmi vatandaşlarla birlikte izledi.

ÜCRETSİZ NOSTALJİK KEYİF

Etkinliğe ilçe halkının ilgisi yoğun oldu. Katılımcılar sinemanın büyülü dünyasını açık havada patlamış mısır, gazoz nostaljisi ile yaşadı.

Ücretsiz olarak gerçekleşen sinema gecelerinin ilk gününde  Kayaşehir Ticaret Meslek Lisesi Bahçesi’nde “Zor Hedef Fare” isimli film gösterimi yer alırken, Toki Fenertepe Ortaokulu’nda ise klasik bir Western olan “İyi, Kötü, Çirkin” izleyicilerin beğenisine sunuldu.   Etkinlik, haftada 5 gün; Çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılacak.  

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :