Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.09.2014 - 14:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir kurban pazarı nerede?

Yaklaşan Kurban Bayramı 2014 öncesi kurban hayvanları kurbanlık satış yerleri de belli olmaya başladı, Başakşehir Belediyesi’nin kurban satış ve kesim yeri belli oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YAKŞLAŞAN Kurban Bayramı 2014 öncesi kurbanlık hayvan Pazar yerleri de bir bir belirlenmeye başladı.  Kurban Bayramı’na az bir zaman kala ilçe belediyeleri hazırlıklara başladı. Başakşehir Belediyesi’nin kurban satış ve kesim alanları bayrama hazır.

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir 1. Etap Yürüyüş Yolu Altı ve Bahçeşehir’de modern kurban satış ve kesim alanları kurdu. Yaklaşık bir ay önce başlayan hazırlıkları tamamlayan belediye, bu senede kurban kesmek isteyenlerin kesimleri dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak yapacak.

Başakşehir kurban alanında 126, Bahçeşehir bölgesinde ise 13 küçük ve büyükbaş modern hayvan çadırı konuşlandırıldı. Vatandaşlar tüm kontrolleri Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılmış, karneli kurbanları gönül rahatlığıyla alabilecek.

10 KESİM ALANI

Bayramda vatandaşlara, iki kurban alanına kurulan 10 adet steril kesim konteynerlarında hizmet verilecek. 7 farklı renkte hazırlanan hijyenik, sağlam poşetler kurban hissedarlarının paylarının karışmasını engelleyecek.  Alanlarda ayrıca konteynırların önünde 1 küçükbaş kesim, parçalama, 9 tanede büyükbaş kesim, parçalama ünitesi hizmet verecek. Alanda ayrıca 1 adet kesim konteynırı da yedekte bekletilecek.

Tesislerde 250 araçlık otopark ile trafiğin düzenli akışı da sağlanacak. Tesislerde, belediye Zabıta birimleri de bayram boyunca hizmet verecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :