Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.03.2012 - 18:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Başakşehir'den futbol turnavası

Başaktşehir CHP Gençlik Kolları'nın düzenlediği futbol turnuvasına toplam 10 takım katıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
BAŞAKŞEHİR CHP İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları, Başakşehirli gençleri bir araya getirmek ve gençler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla bir futbol turnuvası düzenledi. Turnuva'ya, Başakşehir’ in birçok mahallesinden gençler yoğun ilgi gösterdi. Turnuva'ya; Boğazköy’den 2 takım, Bahçeşehir’ den 2 takım, Şahintepe’den 1 takım, Güvercintepe’ den 3 takım ve Onurkent’ den 2 takım olmak üzere toplamda 10 takım başvuru yaptı. Turnuvaya katılan takımların genç oyuncuları takımlarına isim verirken de bir hayli yaratıcı ve eğlencelilerdi.

 

İŞTE TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR

 

Boğazcity (Boğazköy)

Atmacalar (Boğazköy)

Bahçeşehir Gençlik Spor (Bahçeşehir)

Kardeşlerspor (Bahçeşehir)

Şahintepe Birlikspor (Şahintepe)

Güvercinspor (Güvercintepe)

Şentepespor (Güvercintepe)

Kalkanlarspor (Güvercintepe)

Dökederspor (Onurkent)

Onurair (Onurkent)

 

HALI SAHALARDA YAPILDI

 

Turnuvanın fikstürü 04.03.2012 Pazar günü CHP Başakşehir Tümsan İrtibat Bürosu'nda, takım temsilcilerinin de katılımı ile çekildi. Fikstüre göre 1. Tur maçlarının Perşembe ve Cuma akşamları 21:00-22:00 saatleri arasında her takımın kendi mahallesinde ayarlayacağı halı sahalarda yapıldı.Turnuvanın 1. Turu'nda ikişerli eşleşen takımlar aralarında çift devre maç yaıldı ve maç sonuçlarına göre 5 takım bir üst tura çıktı. Ayrıca elenen beş takımdan biri gol averajına göre bir üst tura çıkmaya hak kazandı. İkinci tura çıkan 6 takım belli olduktan sonra tekrar kura çekimi yapıldı. Turnuva sonunda birinci takıma “tam altın”, ikinci takıma “yarım altın” ve üçüncü takıma “çeyrek altın” ödül verilecek.

 

İLK MAÇTA SİVAS UNUTULMADI

 Turnuva 15.03.2012 Perşembe günü Boğazköy temsilcisi “Boğazcity” nin ev sahipliğinde başladı. Boğazcity takımının rakibi, Güvercintepe’ den “Şentepespor” du. Turnuvanın ilk maçında, CHP’ li gençler sahaya ellerinde: “Sivas’ı unutmadık, unutturmayacağız!” yazılı bir pankart ile çıkarak, zaman aşımına uğrayan Sivas katliamını protesto ettiler ve siyasilere gönderme yaptılar. İki takımında büyük mücadelesi sonucunda gülen taraf ev sahibi takım oldu. Maçın skoru: Boğazcity: 6- Şentepespor:3. Maçın son düdüğü çalana kadar iki takım taraftarları da bir an olsun takımlarından desteklerini esirgemediler. Ev sahibi takımın taraftarları önceden hazırlanmış el pankartları ile maçı renklendirdi. Maç sonunda iki takım taraftarları dostluklarını pekiştirerek sahadan ayrıldılar.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :