Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.05.2012 - 11:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir Belediyesi hanımların emeklerini sergiliyor

Başakşehir Belediyesi Gelişim Akademisi kursiyerlerinin, 2011-2012 eğitim döneminde hazırladıkları el emeği ürünleri sergisi Başakşehir Gelişim Akademisi’nde açılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yapacağı sergi açılışı 25 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de Gelişim Akademisi binasında yapılacak. Kursiyerlerin bir yıllık emeklerinin yer alacağı sergide; resim, tezhip, takı tasarımı, kurdele nakışı, one stroke, kristal taş ile obje kaplamadan porselen dekoratif süsleme, seramik, cama kadar farklı materyallere uygulanan eserler yer alacak. Türk Sanat ve Türk Halk Müziği bağlama kurslarıyla hayatın renklerine eşlik eden kursiyerler, yılsonu etkinlikleri kapsamında öğrendiklerini konserlerle de gösterecek.

Kursiyerler sanat müziği ile halk müziğini ziyafeti
 
Gelişim Akademisi yılsonu etkinlikleri yılsonu sergisinin serginin açılışının akabinde 26 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Yıldırım Bekçi’nin konuk sanatçı olarak katılacağı konserle devam edecek. Konserde Gelişim Akademisi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun konseri ile Başakşehirliler’e müzik ziyafeti sunulacak. Yine akademinin yılsonu etkinlikleri kapsamında Gelişim Akademisi Türk Halk Müziği topluluğu da bir konser verecek. 2 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek konsere Ali Gencebay ve Urfa Sıra Gecesi Grubu da konuk sanatçı olarak katılacak. Başakşehirli vatandaşların katılımı ile gerçekleşecek konserlerde, Gelişim Akademisi kursiyerleri sanat müziğinden halk müziğine kadar geniş bir seçki sunacak. 
 
 
 
 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :