Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.06.2012 - 15:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başakşehir'de Atık Pil Toplama Kampanyası sona erdi

Bu kapsamda yürütülen TAP derneği'nin öncülüğünde düzenlenen Kasım ayında başlayan Atık Pil Toplama kampanyası sona erdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Başakşehir Belediyesi, atıkların yeniden kazanımıyla çevre kirliliğinin önlenmesi ve toplumda bu konudaki duyarlılığın yükseltilmesi amacıyla başlattığı çalışmalarına farklı platformlarda devam ediyor.


Dereceye Giren Okullar Belli oldu

Başakşehir Belediyesi TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ile imzalanan protokolle ilçe genelinde düzenlediği kampanyalar ve yürüttüğü faaliyetlerle, çevreye gösterdiği hassasiyeti her sene daha ileriye taşıyor. Derneğin İstanbul genelinde düzenlediği ödüllü kampanya Başakşehir’de okul öğrencileri tarafından da ilgi gördü.  30 Nisan’da başlayan ve Başakşehir ilçe okullarının da katıldığı kampanyada, Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde en çok Atık pil toplayan okullarını tespit ederek, çabalarını ödüllendiriyor. İlçe genelindeki değerlendirmede birinciliği Hikmet Uluğbay İÖO, ikinciliği Bahçeşehir Bilfen  İÖO, üçüncülüğü ise Mehmet Yaren Gümeli İÖO öğrencileri kazandı.  Dereceye giren okulların ödülleri ise Dünya Çevre Gününde takdim edilecek. Başakşehirli öğrencilerinin kampanya çerçevesinde topladığı 1550 kg  Atık Pil, 10 Mayısta Başakşehir Belediyesinin Boğazköy’de ki deposundan alınarak TAP derneğinin yetkililerine teslim edildi. 

Atık Kutuları ile geri dönüşüm daha kolay

Kimyasal atıkların toprağa ve suya karışmasının; tedavisi imkansız hastalıklara, yaşanılabilir alanların kısıtlanmasına, dünyayı ve  insanoğlunu tamamen çaresiz bırakmasına neden olacağı bilinci ile ilçedeki çalışmalarını sürdüren Başakşehir Belediyesi,  atık pillerin değerlendirilmesinin önemini anlatmak için hazırladığı broşürlerle geri kazanım için faydalı bilgiler veriyor. Yine ilçe genelinde toplu konut alanlarının bulunduğu bölgelerde, tüm kamu kurumlarında, AVM’ler, marketler, okullar, muhtarlıklar, site yönetimleri ve ana caddeler üzerine bırakılmış atık pil kutuları bulunuyor.
 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :