Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.06.2019 - 14:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar Belediyesi'den 11. Kiraz Hasadı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla Bağcılar Belediyesi nostalji bahçelerinden olan Kiraz Bahçesi’nde bu yıl 11. Kiraz Hasadı gerçekleşti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Bağcılar Belediyesi tarafından 2008 yılından bu yana geleneksel hale getirilen Kiraz Hasadı Şenliğinin bu yıl 11’incisi düzenlendi. Kiraz Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katıldı. Kiraz Bahçesi’ni gezen Oktay’a İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de eşlik etti. Kendisini karşılayan ilçe sakinleriyle sohbet eden Oktay ve Çağırıcı, dalından kopardığı kirazlardan vatandaşlara ve basın mensuplarına ikram etti.

 

 

 

KİRAZ BAHÇESİ HAKKINDA

 

Bağcılar Belediyesi’nin Üzüm Bağı’nı kurarak başlattığı Nostalji Bahçeleri Projesi kapsamında Kirazlı Mahallesi’nde 2007-2008 yıllarında oluşturulan Kiraz Bahçesi’nde Napolyon ve Stargold cinsi 84 adet kiraz ağacı bulunuyor. Yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Kiraz Bahçesi, Bağcılarlılar için aynı zamanda bir piknik alanı özelliği taşıyor. 13 Haziran 2019


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :