Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.03.2012 - 17:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuklar yeni anayasayı tartıştı

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, okul başkanlarını Kültür Merkezi'nde bir araya getirerek, anayasa hakkında görüşlerin aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
BAĞCILAR Belediyesi'nin, Bağcılar Kültür Merkezi'nde düzenlediği programda bir araya gelen okul başkanları, yeni anayasayı tartıştı. Çocukların, anayasa ile ilgili görüşlerini almak için böyle bir programın organize edildiğini ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocuk Meclisi'ni ilk kuran belediyelerden biriyiz... Gelişmiş ülkelerde ilk halledilen problem, kadın, çocuk ve özürlülerle ilgili düzenlemeler olmuştur... Halk meclislerimizi, istişare toplantılarımızı gerçekleştirmeye başlayarak katılımcı bir yönetim anlayışını uygulamaya koyduk” diye konuştu.

DÜNYA ANAYASALARINI İNCELEDİK

Çocuk hakları açısından dünya anayasalarını incelediklerini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Gültürk, "Gördük ki, İsveç ve Kanada anayasaları ön plana çıkıyor... Yeni Anayasa’da çocuk haklarını düzenleyen bölüm başlıkları nasıl olmalı konusuyla ilgili çocuklarımızın, öğretmenlerinden de yardım alarak bir çalışma yapmalarını bekliyoruz” dedi. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :