Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.03.2012 - 17:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar'da 'Engelsiz dostluk'

Bağcılar Belediyesi, Kemerburgaz Üniversitesi işbirliğiyle, Engelliler Meslek Edinme Kursiyerleri ile üniversite hazırlık öğrencilerini Florya Akvaryum'una götürdü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
BAĞCILAR Belediyesi, sosyal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kemerburgaz Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikle, "Gönül Bağı" projesi kapsamında Engelliler Sarayı'ndaki meslek edindirme kurslarına katılanlarla, üniversite hazırlık öğrencilerini Florya Akvuryum'unu gezmeye götürdü.

ÜNİVERSİTE İLE ORTAK PROJELER ÜRETİYORUZ

 “Engelsiz bir dostluk” sloganıyla gerçekleştirilen gezide, üniversite öğrencileri engellilerle yakından ilgilendi. 120 kişilik katılımla gerçekleştirilen gezide güzel bir gün geçiren engelliler, hayatlarında ilk defa gördükleri pek çok balıkla fotoğraf çektirdi ve güzel bir gün geçirdi.

Engellilerin sosyal hayata katılımına yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Daha önce başka üniversitelerle benzer etkinlikler gerçekleştirmiştik, şimdi de ilçemizde eğitime başlayan Kemerburgaz Üniversitesi ile ortak bir proje düzenliyoruz” dedi.  

Engellilerin sosyal hayata katılımını önemsediklerini ifade eden Çağırıcı, “Bunun için Engelliler Sarayımızı inşa ettik ve engelli kardeşlerimizin meslek edinmeleri için Engelliler Akademimizi hayata geçirdik. Hiçbir engelli kardeşimizin evine mahkum olmasını istemiyoruz” diye konuştu. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :