Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.04.2012 - 00:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağcılar renga renk

İlkbahar’ın gelmesiyle birlikte Bağcılar’da laleler rengarenk açmaya başladı. Bağcılar Belediyesi, ilçenin farklı bölgelerine yaklaşık 51 bin lale ve sümbül ekti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Bağcılar, İlkbahar’ın gelmesiyle birlikte rengarenk olmaya başladı. Bağcılar Belediyesi’nin, mevsime uygun olarak, sarı, kırmızı, beyaz, sarı kırmızı alacalı, pembe beyaz alacalı ve mor olmak üzere ektiği altı farklı lale soğanı havaların ısınmasıyla birlikte açmaya başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla, Bağcılar renk cümbüşüne dönüştü.

 

“SAHİPLENİN VE KORUYUN”

 Bağcılar genelindeki parklar, kavşaklar ve orta refüjlere ekilen yaklaşık 51 bin lale soğanı sümbül havaların ısınmasıyla birlikte açmaya başladı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada amaçlarının daha güzel bir Bağcılar olduğunu söyledi. Yemyeşil ve rengarenk bir Bağcılar hedeflediklerini ifade eden Çağırıcı, “Lale ve Sümbül’ün yanı sıra Lahana, Menekşe ve Çuha da diktik. Tüm Bağcılarlı hemşehrilerimizden laleler başta olmak üzere diktiğimiz çiçeklere sahiplenip çıkmalarını ve korumalarını istiyoruz” dedi. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :