Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.08.2014 - 19:26
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçelievler Belediyesi’nden engelli vatandaşlara ücretsiz terapi hizmeti

Bahçelievler Belediyesi ilçede ikamet eden engelli vatandaşlar için Yenibosna Fevzi Şeker Spor Kompleksi ücretsiz havuz terapisi veriyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ENGELLİ vatandaşlar için önemli çalışmalar imza atan Bahçelievler Belediyesi, ilçede ikamet eden engelli vatandaşlara yönelik ücretsiz havuz terapisi hizmeti veriyor.

Yenibosna Fevzi Şeker Spor Kompleksi’nde uzman eğitmenlerin gözetiminde devam eden havuz terapi seansları Çarşamba ve Cuma günleri her hasta için 1’er saat olmak üzere günde 4 saat olarak gerçekleşiyor. Ücretsiz havuz seanslarından Bahçelievler’de oturan 5 yaş üstü; ortopedik, zihinsel, görme, işitme ve süreğen engel grupları yararlanabiliyor.

KİMLER YARARLANIYOR

Yüzme seanslarını talep eden tüm engelliler “Havuz Komisyonu” değerlendirmesinden sonra uygun görülmeleri halinde yüzme seanslarına yönlendiriliyor. Bu güne kadar yapılan 250 civarındaki müracaatın 191’i komisyonca neticelendirilerek havuz terapisinden yararlanmasına karar verilmişken bunlardan şimdilik 59’u bayan, 61’i erkek olmak üzere 120’si terapiye devam ediyor. Aynı hizmetten 40 civarında da skolyoz (omurga eğiriliği) ve kifoz (kamburluk) hastası da yararlanıyor.

Öz bakımını yapamayan ve tuvalet problemi olan engelliler ile ansıtabil epilepsisi, kalp yetmezliği, metabolik kökenli hastalığı ve cilt problemi olanlar havuz seanslarına alınamıyor.

BELLİ GÜNLERDE ONLARA AÇTIK

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da konuya ilişkin olarak şunları söyledi; “Sporun, özellikle yüzme sporunun insan sağlığındaki faydası kaçınılmaz bir gerçek. İlçemizin 5 ayrı noktasında konumlandırdığımız spor komplekslerimizden her vatandaşımız gibi engelli vatandaşlarımız da yararlanabilmeli. Bu nedenle spor komplekslerimizden birini belli gün ve saatlerde sadece engelli ve diğer sağlık problemi olan vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

Çarşamba ve Cuma günleri, 09-10, 10.30-11.30, 12.00-13.00 ve 13.30-14.30 saatleri arasında faaliyette olan havuz seanslarından yararlanmak isteyen engellilerin Bahçelievler Engelliler Birimi'ne, sağlık kurulu raporu ve kimlik fotokopisi ile müracaat edilmesi yeterli.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :