Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.03.2012 - 14:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kudüs'e Yürüyüş kafilesi İstanbul'da

Filistin'e özgürlük için 12 ülkeden 120 aktivistin oluşturduğu Kudüs'e Küresel Yürüyüş kafilesi İstanbul Bahçelievler Hasan Doğan Kompleksi'ndeki toplantıya katıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
12 ülkeden 120 aktivistin oluşturduğu "Kudüs'e Küresel Yürüyüş" Asya Kafilesi, İstanbul'a ulaştı. Kafile, Filistin'e özgürlük için Kudüs'e kadar yürüyüşüne devam edecek.
 
 
 Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarındaki ülkelerden katılımcılarla oluşturulan "Kudüs'e Küresel Yürüyüş" grubunun Asya Kafilesi, İstanbul'da kendi ülkelerinin bayraklarıyla slogan atarak amaçlarını dile getirdiler.

 

MÜSLÜMANLAR'IN İLK KALESİNİ KORUMAK İÇİN

 

Aralarında, Endonezya, Malezya, Hindistan, Pakistan, Afganistan ve Azerbaycan'ın da bulunduğu  12 ülkenin temsilcilerin yer aldığı kafile üyeleri, Bahçelievler Hasan Doğan Kompleksi'nde toplandı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan toplantıya katıldılar. MAZLUMDER Genel Başkan Yardımcısı Cüneyt Sarıyaşar, İsrail rejiminin Filistin'de kan akıtmaya devam ettiğini belirterek, "Esasen Siyonist Rejimin varlığı zulüm üreten bir mekanizmaya dönüşmüştür. Bu mekanizma, büyük insan hakları ihlallerinin sürekli yaşanmasını gelenekleştirmiştir. Ama dünyanın buna itirazları, hep onun hamisi olan BM'deki Güvenlik Konseyi'ne çarpmış, ABD ve AB himayesinde zulümler devam etmiştir. Filistin'de bir avuç Müslüman, Siyonist işgale karşı vatanlarını, Müslümanlar'ın ilk kıblesini korumak için yarım yüzyıldır onurlu bir direniş sürdürmektedir" dedi. 

SATILI KONSEPTİN KARŞISINDA DURULMALI

 

 

Müslüman'ı, Yahudi'si, Hristiyan'ı, çeşitli din mensuplarının Filistin için bu konvoyda bir araya geldiğini ifade eden Sarıyaşar, "Zalim ve zorba rejime ve onun hamiliğini yapan küresel istikbara bir itiraz olarak dünyada vicdan ve özgürlük sevdalısı insanlar seslerini duyurmak ve bu işgalin gayri meşruluğunu bir kez daha haykırmak için Arzın doğusundan Asya'dan yola koyuldular. Onlar bu yolculukları ile 'vicdan sahibi olan her insan bu zorba ve cani işgal ve hamisi batılı konseptin karşısında durmalıdır' diyorlar" diye konuştu.  "Kudüs'e Küresel Yürüyüş" Asya Kafilesi'nin İstanbul'dan yola çıkarak Konya üzerinden Mersin Limanı'na gideceği ve feribotla Lübnan'a ulaşacağı açıklandı. Konvoy, Afrika ve Avrupa grubuyla 30 Mart'ta Filistin sınırında buluşacak.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :