Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.05.2012 - 15:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bahçelievler’de '5’i bir yerde otoparklar'

Bahçelievler Belediyesinden Otopark Sorununa Alternatif Çözümler… Otopark+çocuk parkı+semt pazarı+kurban kesim yeri+afet lojistik merkezi…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Bahçelievler Belediyesi, trafikteki yoğunluğa azaltacak katlı otopark sistemlerini çoğaltarak çözüm getirecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Çok amaçlı olacak katlı otopark sistemi, otopark, çocuk parkı, semt pazarı, afet sığınma merkezi, kurban kesim alanı gibi sosyal konulara da hizmet verecek. Bahçelievler’de ulaşım için gerçekleştirilen projeler kapsamında yapılan yeni alt ve üst geçitler-kavşak düzenlemeleri ve yapımına başlanan kapalı otoparklar sayesinde trafiğin rahatlayacağını belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu; “Yapımına başladığımız otoparklarımızı birden fazla işlev görecek şekilde projelendirdik. Dev yatırımlarla şantiyeye dönen Bahçelievler’de yapımına başlanan bu yeni projeleri en kısa zamanda bitireceğiz. Belediyeyi devraldığımızda bir katlı otoparkımız bile yoktu. Şimdi ise, Bahçelievler 6 otoparka sahip. Bu yeraltı otoparklarımız trafiği rahatlatacaktır” dedi. 

Bahçelievler Belediyesi, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

SEMT PAZARI HİZMETİ

Katlı Oto Parklar hizmete girdiğinde haftanın bir günü semt pazarı olarak hizmet verecek. İçerisinde binlerce kişiye hizmet verecek mutfaklar inşa edilecek kapalı otopark, ayrıca olası bir doğal afette ise hemen Afet Lojistik Merkezi haline getirilerek vatandaşımıza hizmet sunacak şekilde projelendirildi. Otoparklar tamamlandığında üzeri çocuk parkı ve yeşil alan olarak düzenlenecek, aynı zamanda kurban kesim alanı olarak da kullanılacak.
Öte yandan. Kocasinan Merkez Mahallesi, Çiğdem Sokak’ta çarşamba günleri kurulan semt pazarı, artık Karadeniz Katlı Otoparkı’nda hizmet verecek. Bu sayede pazar esnafı ve pazardan yararlanan halk, olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek. Çarşamba Semt Pazarı’nda 336 tezgah yer alıyor. Semt pazarları sokaklardan kurtarılarak, modern bir sisteme kavuşturulacak.
 Semt Pazarında, değerli eşya emaneti, çocuk oyun alanı, wc’ler, şikâyet kutusu, sebil, mescit, güvenlik kameraları, kapalı devre müzik yayını bulunmaktadır.

Bölge otoparkları

Kamu Binaları Katlı Otoparkı: Toplam 322 araç kapasiteli. 
Karadeniz Katlı Otoparkı: Toplam 176 araç kapasiteli. 
Siyavuşpaşa Katlı Otoparkı: Toplam 181 araç kapasiteli.
Çiğdem Sokak  Katlı Otoparkı: Toplam 60 araç kapasiteli. 
Yayla Şehir Enver Yorulmaz Katlı Otoparkı: Toplam 80 araç kapasiteli. 
Başkanlık Binası Katlı Otoparkı: Toplam 29 araç kapasiteli.
Adli Tıp Kurumu Açık Otopark: Toplam 90 araç kapasiteli.
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :