Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.05.2012 - 17:27
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Miyazaki'nin kardeşleri Bahçelievler'de

Van Depreminde enkaz altında kalarak ölen Miyazaki'nin kardeşleri Osamu ve Fumiaki, Bahçelievler’de ağabeylerinin adını taşıyan Trafik Parkı’nı ziyaret ettiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Van'da yaşanan 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli'nin enkazında hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin kardeşleri Osamu ve Fumiaki Miyazaki, Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun konuğu olarak geldikleri Bahçelievler’de ağabeylerinin adını taşıyan Trafik Eğitim ve Sivil Savunma Parkı’nı ziyaret ettiler. 


 
AAR Yardım Kuruluşu gönüllüsü Norimitsu İkezumi ile birlikte parka gelen Osamu ve Fumiaki Miyazaki kardeşler Van’da hayatını kaybeden ağabeyleri Atsushi Miyazaki’nin adını Bahçelievler’de ölümsüzleştirdiği için Başkan Develioğlu’na teşekkür ettiler. AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın da hazır bulunduğu ziyaret esnasında oldukça duygulu oldukları gözlenen Miyazaki kardeşler “Ağabeyimizin öldüğüne zaten inanmamıştık. Türkiye’ye geldiğimizde karşılaştığımız manzara, Van’da ve Bahçelievler’de bize gösterilen misafirperverlik ve ağabeyimizin adının böylesine anlamlı bir parkta yaşatıldığını gördüğümüzde Ağabeyimizin ölümsüzleştiğini bir kez daha anladık. Duygularımızı anlatacak kelime bulamıyoruz. Van’da yaşanan depremde sadece ağabeyimiz değil, orada ölen tüm insanlar ölümsüzleşti. Bu deprem ve bu park, zaten tarihsel bağları da olan Türk ve Japon halklarını birbirlerine daha da yakınlaştıracak” dediler. Bahçelievler’e gelmelerinden dolayı Miyazaki kardeşlere teşekkür eden Başkan Develioğlu da “İçindeki insan sevgisinden dolayı, Van’da meydana gelen deprem sonrasında yardım etmesi gerektiğini düşünerek geldiği ülkemizde, artçı depremde hayatını kaybeden Atsushi Miyazaki’nin adının ülkemizde yaşaması gerektiğini düşünerek adını bu parka vermiştik. Burada eğitim görecek çocuklarımız, gençlerimiz Miyazaki adını öğrensinler istedik. O’nun içindeki insan sevgisini kendi yüreklerinde hissetsinler ve geleceğe bakarken bu sevgiyle baksınlar istedik” dedi. Atsushi Miyazaki’nin Türk-Japon dostluğu için artık bir sembol olduğunu söyleyen Başkan Develioğlu “Miyazaki ailesi merhum Miyazaki ile gurur duysun” dedi.

 
Ziyaret sonrasında AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ve Belediye Başkanı Osman Develioğlu tarafından Miyazaki kardeşlere parkın çerçeveli fotoğrafı ve çeşitli hediyeler verildi.  
 
 
 

 
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :