Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.06.2013 - 16:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'un en büyük botanik parkı açıldı

Bakırköy Botanik Parkı'nı hizmete açan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Maalesef Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yeşile bakışı CHP ile gece-gündüz kadar farklı " dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Bakırköy Belediyesi tarafından E-5 Karayolu’nun kenarında 90 bin metrekarelik alanda yaptırılan Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.

Kılıçdaroğlu,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylar nedeniyle eleştirerek şunları söyledi: 
Burası imara açılsaydı 2 milyar dolarlık bir imar rantı oluşacaktı... Sayın Başbakan, hemen yanı başımızda görünen kuleler için inşaatın sahibine 'Binaları tıraşlamadı diye küstüm' diyor. Ben de soruyorum sen niye tıraşlatmıyorsun... Maalesef Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yeşile bakışı CHP ile gece-gündüz ya da siyah-beyaz kadar farklı. Yeşil deyince AKP zihniyetinin aklına ağaç değil dolar geliyor... Meydanlar halkın enerjisini boşaltacağı, huzur bulacağı buluşma noktalarıdır. Meydanlarda da kaçınılmaz olan şey ağaç ve çiçektir.  
 

BAKIRKÖY BOTANİK PARKI

90 bin metrekare alan üzerine kurulu Botanik Park'ta 11 adet tematik bahçe, 5.256 m2 doğal gölet, doğal gölette kuğuları, balık çeşitleri ve doğal su kaplumbağaları, 550 m2’lik alanda 11.50 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek çocuk oyun kuleleri,5 tane gerçek büyüklükte sesli ve hareketli dinazorlar,8 metre yükseklikten çağlayan kaskatlı havuz ve kaskatlı havuzun içinde de 5 tane pegasus atı, göçmen kuş konaklama alanları, 2.240 adet ağaç, Atatürk ve çocuk temalı heykel,50 metre yüksekliğinde bayrak direği, 216 m2 büyüklüğünde bayrak, ekolojik yaşamı teşvik etmek, botanik parkın enerji ihtiyacının bir kısmını karşılamak amacıyla 3 adet rüzgar tribünü var. 
 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :