Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.12.2013 - 17:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havalimanı taksilerinde artık ücretsiz şehir haritası veriliyor

Hangi havalimanında taksi yolcularına ücretsiz harita veriliyor? Hangi havalimanı taksilerinde ücretsiz şehir haritası veriliyor? Atatürk Havalimanı taksicileri yolcularına harita veriyor mu?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ATATÜRK  Havalimanı’nda çalışan ticari taksi sürücüleri, turizme katkı sağlamak amacıyla yurt dışından gelen yolculara İstanbul’un tarihi yerlerini gösteren İngilizce İstanbul haritasını ücretsiz vererek yeni bir uygulamaya imza attı. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, ticari taksileri kullanan yolculara daha iyi bir hizmet verebilmek için İstanbul’un tarihi yerlerini ve alışveriş merkezlerini gösteren özel bir harita hazırlattı. Yeni uygulamayla birlikte Türk turizmine katkı sağlayacaklarını ifade eden Can, “Hazırlanan haritalar ile hem yolcular gidecekleri yerler konusunda daha rahat olacak hem de yolculara rehberlik edecek. Her ay taksi koltuk ceplerinde 75 bin haritayı ücretsiz dağıtılacak” dedi.

Haritaların ücretsiz dağıtılacağını belirten Fahrettin Can, “Günlük programların da yer aldığı haritada turizme katkı için taksilerde ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bu harita sayesinde taksileri kullanan yolcular bir günde İstanbul’un önemli tarihi yerlerine ve alışveriş merkezlerine taksilerle veya toplu taşıma araçları ile ulaşabilecekler” diye konuştu.

Sarıgül'ün adaylığını açıklayacağı tarih TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :