Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.02.2016 - 18:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu açılıyor

Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena Stadında 7/24 çalışmalar devam ediyor. İnşaat firmasının projeden sorumlu yetkilisi İhsan Coşkun, Vodafone Arena ile ilgili detaylı açıklamalar yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Hasan Perioğlu-Güncelposta Gazetesi 29 Aralık 2013’te yapımına başlanan Vodafon Arena’nın 100 Milyon Dolara mal olması öngörülüyor ve bu para tamamen kulübün kendi bütçesinden karşılanıyor.

Stadın kaba inşaatı Kasım ayında bitirilecek. İnce işçiliği de Nisan 2017’ye yetiştirilecek. Ulaşım, yangın, akustik, aydınlatma ve emniyet unsurlarının her birinin iş uzmanları tarafından çok sıkı bir disiplinle koordine edilerek çalışıldığını açıklayan İhsan Coşkun, 2017 Mayıs’ına kadar Stadın tam teşekküllü hazır olacağını, aynı süreçte Beşiktaş’ın maçlarını burada oynaması ile ilgili kararı da Kulüp Yönetiminin vereceğini söyledi.

 GALATASARAY’DAN TECRÜBE EDİNİLDİ.

Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadyumunu yaparken karşılaşılan sıkıntıları özellikle dikkate alıp, gereken tedbirleri aldıklarını açıklayan İhsan Coşkun, 32 metre derinliğe inilip sağlam bir altyapı attıklarını anlattı.

STADYOMUN İKİ ÇOK ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ VAR

 İlki, deniz seviyesinden 5.5 metre aşağıda olması, diğeri de temel atma sürecinde taraftarın yazdığı mektupları harca karıştırarak ‘Bu Stadın temelinde Aşk var’ sloganını hayata geçirmeleridir!

 VODAFON ARENA ‘AKILLI STAT’ OLACAK.

 Akıllı Statların özelliği; öncelikle emniyetin tam teşekkülü olması, ulaşım ve geri dönüşümün sağlanması, alttan ısıtmalı, 81x2 engelli koltuklu, 90 derece görüş açılı, tamamı kapalı tribünler, kendi elektriğini üretebilmesi, Kompleksin her yerinden 24 saat kesintisiz ve limitsiz internet kullanılabilmesi ve naklen yayınlarla ilgili tüm donanımlara cevap verebilmesidir.

 Dünyada sayılı Stadyumların sahip olduğu ‘Yeşil Sertifikalı’ olacak olan Vodafon Arena, aynı zamanda ülkemizin ilk Yeşil Sertifikalı Stadyumu ünvanını alacak.

 Vodafon Arena 1800 metrekare ile Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası, Beşiktaş Müzesi, kapalı otopark, sinema, tiyatro, amfi, konferans salonu, Vip Restaurantlar ve lüks alış veriş merkezleri ile hem Kulübün en önemli Akareti hem de bir Stadyumdan çok daha fazlası olacak.

 AVRUPA DEVLERİN SAHASIYLA  AYNI KALİTEDE

Vodafon Arena’nın zemininde Barcelona, Manchester United, Bayern Münih ve Real Madrid’in oynadıkları Stadyumlarda bulunan ‘Fiber Çim’den kullanılacak.

Beşiktaş geçen sezon şampiyon olamadıysa bunun en önemli nedeni tüm maçlarını deplasmanda oynamasıdır. Ara transferde de boş durmayıp takımı çok önemli oyuncularla güçlendiren Beşiktaş, UEFA’nın mali kriterlerinde de çok başarılı olarak yeni sezonda sahasında maçlara çıkarak Avrupa Devlerine meydan okuyacaktır.

 Kurt Medya Grubu olarak, Beşiktaş’a bu önemli Stat projesini özellikle ‘kendi öz kaynakları’ ile temin eden başta Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Yönetim kurulunu takdir ediyoruz.               

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :