Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.07.2012 - 09:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Hızır Yılmaz: 2B Sürgün yasasıdır

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, 2B Yasası CHP’nin verdiği teklif doğrultusunda değerlendirilmezse bu yasa, bir ‘Sürgün Yasası’, hatta bir soykırım olur, dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

guncelposta.com / HABER MERKEZİ

Genel Yayın Yönetmenimiz Hamit Kurt’a konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu.  

AK Parti'de irade ve son sözün Genel Merkez olduğunu ifade eden Yılmaz,  bunun da tek iradenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu anlamına geldiğini iddia etti.
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de diğer AK Partili Belediye Başkanları gibi söz sahibi olmadığını vurgulayan Hızır Yılmaz, "Söz sahibi olan Başbakan Erdoğan'ın da Beykoz için ne düşündüğü anlamak çok zor olmasa gerek. 2B Yasası ile Beykozlu gözden çıkarılmış durumda...  Başbakan, Beykozluyu yerinden yurdundan ederek yandaşının sermayesini arttırma peşinde. Sevda Tepesi, Arap sermayesine peşkeş edilmiş" dedi. İşte Hızır Yılmaz'ın çok önemli iddiaları:

3 YASA HERŞEYİ AÇIKLIYOR
 
 2B Yasası çıkaranlar Beykozlunun gelir düzeyini göz önünde tuttu mu? Belediyenin internet sitesinde yapılan bir araştırmada Beykozlunun yüzde 76’sı gelir düzeyi  “ 0 ile 1500” TLarası olarak ortaya çıkmış. Bu araştırmadan dolayı Yücel Çelikbilek’i kutlamak gerek! Başkan Çelikbilek bu araştırma ile Genel Merkez'ine adeta '2B Yasası kimin için çıkarıldı?' diye soruyor... Ben de Yücel Çelikbilek’e soruyorum; Başbakan Erdoğan,  Beykozlunun durumunu benden senden daha iyi biliyor. 2B yasası, gecekonduda yaşayan vatandaş için değil, Beykoz’a yandaş doldurmak  için mi çıkarıldı? Deprem Yasası ve Yabancıların Mülk Edindirme Yasası'nı da incelendiğinde, 2B Yasası'nın kimler için çıkarıldığı çok net ortaya çıkıyor.
 
 
TOKİ İMPARATORLUĞU İÇİN
 
Deprem Yasası, TOKİ İmparatorluğu’nu kurmaya yöneliktir. Yabancıların Mülk Edindirme Yasası ise, yabancılara on kat daha fazla hak tanıdı. 2B yasası da bu iki yasa gibi halkımız yararına çıkarılmadı. Bu bir “Barış Yasası” değil, “Sürgün Yasası’dır.”  Beykoz ve Üsküdar’ın imar sorunu dururken, Arap Kralı'nın Beykoz’daki arazisi için çıkarılan bir yasadır. Boğaz ön görümlü bakir yerleri Arap Kralına peşkeş çekme yasasıdır. Bu haliyle Beykozlu yüksek fiyatlarla kendi mülkünü satın alamaz. Beykoz Belediye Başkanı da bunu görüyor. Ama ne yazık ki Çelikbilek'in de yapacağı çok şey yok. Çünkü; Genel Merkez ne diyorsa o. Yücel Çelikbilek olsa olsa devletin bir büroktarıdır. 2B Yasası geri çekilmez ve CHP’nin teklifi doğrultusunda halka sunulmazsa,  Devlet Baba buraların konut ihtiyacını  karşılamazsa, Belediye rayiç bedelleri üzerinde vatandaşa verilmezse; bu 2B Yasası bir “Sürgün Yasası” olur. bunun sonucunda ortaya çok vahim bir durum çıkar. Soykırım sadece öldürmek yok etmek değildir. İnsanlar  yerinden, yurdundan olduğunda, komşularından, toprağından, geçmişinden kopacak ki bunun da adı 'Soykırım'dır. 

BEYKOZLU İŞSİZ VE YOKSUL
 
Beykozlu sadece 2B Yasası ile uğraşmıyor. Bu sorun 10 yıllarca sürdüğü için sorunların başında yer alıyor. Beykozlunun diğer büyük ve önemli bir sorunu işsizlik, Beykoz’da dört fabrika vardı. Dördü de kapandı. Bu fabrikalarda her aileden iki kişi çalışıyordu. İşsizlik, perişanlığı ve yoksulluğu getirdi. İstanbul’da diğer ilçeler göç alırken Beykoz’un nüfusu artmıyor, tam tersi azalıyor. Beykozlu vatandaşlarımız ve gençlerimiz de Anadolu'nun değişik illerinden göç edenler gibi iş bulmak için İstanbul’un  diğer ilçelerine göç ediyor.
Beykoz’da dört fabrika kapatılırken yerlerine alternatif iş olanakları sağlanmadı. Beykoz’un doğasına uygun bir “Sağlık Turizmi, Eğitim Turizmi” düşünülseydi, halkımıza iş imkanı yaratılsaydı, Beykoz’u terk etmezdi. Beykoz bu kadar yoksullaşmazdı. Bu durumu Beykozlu, Belediyeye ve iktidar sormalı.
 
 
 
“ALTIN OLTA - ALTIN İĞNE”
 
 2014 Yerel Seçimleri'ne giderken CHP olarak Beykozluyu rahatlatacak, “İmardan ekonomiye, çevreden eğitime” bir dizi çalışma içinde olacağız. İki önemli projemiz  “Altın Olta ve Altın İğne” ile Beykozlunun işsizlik sorununa çözüm getireceğiz. Bu iki projemiz üzerinde çalışılıyoruz, yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.
 
Kaynak: guncelposta.com/ Hamit Kurt

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :