Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.09.2013 - 17:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hızır Yılmaz Beykoz CHP’de en yakın isim

Yerel Seçimler yaklaştıkça çoğu isim ‘Ben Adayım’ demekten kaçınıyor, ‘Vazife verilirse kaçmam’ klişesini kullanırken O, bu yola kaçmadan direkt olarak ‘Ben Adayım’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YEREL Seçimler yaklaştıkça aday adayları birer birer belli olmaya başladı. İstanbul’un 81 il içinde önemi çok büyük çünkü; İstanbul, İktidar Koltuğu’nın göstergesi. Bu nedenle partilerin İstanbul için ayrı bir çalışma programı var. İstanbul dışında adaylar çok erkenden belirlenmeye başladı. İstanbul’da ise adayların ortaya çıkması çeşitli hesaplar nedeniyle nabız yoklamasıyla başlıyor. Çoğu isim ‘Ben Adayım’ demekten kaçınıyor, önce ima yoluyla demeçler geliyor, ardından ‘Vazife verilirse kaçmam’ klişesi devreye giriyor. Hızır Yılmaz, bu yola kaçmadan direkt olarak ‘Ben Adayım’ diyen isimlerden biri. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı iken 2014 Yerel Seçimler’de CHP’den Beykoz Belediye Başkan Adaya Adayı olacağını aylar öncesinden SMS’le dernek başkanlarına ilan etmiş ve görevinden ne zaman ayrılacağını belirtmişti.  Söylediğini de yaptı ve 11 Temmuz’da ‘Aday olmak için’ istifasını verdi.

BEYKOZ İKTİDARINA SON VERECEĞİZ

Eylül’ün ilk haftasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kavacık’taki İlçe Teşkilatı’na binlerce kişinin katılımıyla giderek adaylık başvurusunu yapan Yılmaz’ın başvuru belgesini verdiği gün dikkati çeken sahneler yaşanmıştı. Daha akşamdan toplanan kalabalık, ellerindeki ‘Yetiş ya Hızır’ yazılı pankartlarla kendisine destek vermiş, adaylık şarkısını kemençeler eşliğinde söylemişti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz başvuru belgesini alırken, CHP İl Başkan Yardımcısı Füsun Sökmez de törende hazır bulunmuştu. Bahadır Yavuz bir konuşma yapmış, Beykoz’da Belediye’yi kazanma sözü vererek, ‘AKP’nin Beykoz iktidarına son vereceğiz’ demişti. 

Aynı şekilde Füsun Sökmez de çok iddialı konuşmuş, Yerel Seçim’de Beykoz’u kesinlikle kazanacaklarını söylemişti. Bütün bu gelişmeler eski CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a olan desteği ve inancı gösteriyor.

BELEDİYE BAŞKANI GİBİ ÇALIŞTI

Sosyal Demokrasiye inanan yapısı, Rizeli olmanın verdiği karakteristik özelliği ve tuttuğunu koparan mizacıyla Beykoz halkının güvenini ve sempatisini kazanmış bir Hızır Yılmaz, AK Parti’den Beykoz’u çekip alacak birikime ve desteğe sahip.

Beykoz Belediye Başkanı Yicel Çelik, İBB’nin desteğiyle ayakta kalmaya çalışırken, Yılmaz, CHP İlçe Başkanı’yken adeta Belediye Başkanı gibi çalışmış, Beykozluların ayaklarına giderek sorunlarını yerinde tespit etmiş ve çözümleri için göreve geldiği 1 Nisan 2102’den beri aralıksız çalışmıştı. Şu anda Aday Adayı gibi değil, görev başındaki bir CHP’li gibi hala vatandaşların ve bölgenin sorunları için çaba harcıyor. Gezi Olayları’nda Beykoz -Paşabahçe yürüyüşlerinde halkın yanında olan Yılmaz,  onların kalbini kazanmıştı.

Evet, bütün bu detayları yan yana koyduğumuzda; Hızır Yılmaz’ın CHP Beykoz Adaylığı için kazanmaya en yakın aday adayı olduğu görülüyor. İlçe Başkanlığı Kongresi’nde ilk belediye seçimlerinde aday olacağını söyleyen Aday Adayı Yılmaz, bu sözünü tuttu. Şimdi son söz Beykozlu’nun.

AİLEDEN SİYASET TECRÜBELİ

Hızır Yılmaz’ın, CHP’nin Beykoz için büyük umudu olduğu  ortada. Görünen o ki İşadamı Hızır Yılmaz, Beykoz için şansı en yüksek isim. Bir yönü bazı eleştiriler alıyor o da; agresif oluşu. Ancak bu agresifliği O’nun doğruluğunu, açık sözlülüğünü ve kararlılığının bir yansıması. Sol görüşlü bir aileden gelişi, siyaseti çekirdekten öğrenmiş olması kişiliğiyle birleştiği zaman Beykoz için CHP’li İl ve İlçe teşkilatlarının neden iddialı konuştuğunu anlamak zor olmasa gerek.

2B İLE AK PARTİ’Yİ YIPRATIYOR

Hızır Yılmaz o gün yaptığı konuşmada, AK Parti’den Beykoz’u almak için planlarını çoktan yapmış olduğunu yansıttı. Beykoz’un yumuşak karnı 2B Yasası ile AK Parti’yi hırpalamayı hedeflediği anlaşılıyordu. 2B’nin bir sürgün yasası olduğunu vurgulayarak kendisinin de Başbakan Erdoğan gibi Rizeli olduğunu ve Beykoz’u kurtaranın da bir Rizeli olacağını söylüyordu. Bu sözler kendisinin ne kadar kararlı, hırslı ve Yerel Seçimler’e olan inancını gösteriyordu.

CHP Doğu'da lime lime ediliyor! TIK'la

HOPPALAAA... Sınırsız çocuk emri! TIK'la

250 yıllık ışık faaliyete geçti! TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :