Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.02.2014 - 10:51
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz 2B bedelleri açıklandı en düşük ve yüksek bedel ne kadar

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2B bedellerini Çavuşbaşı’nda düzenlenen toplantıda açıkladı, en düşük bedel ne kadar, en yüksek bedel ne kadar ?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BEYKOZ Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çavuşbaşı’nda düzenlenen 2B bilgilendirme toplantısına katılan 5 bine yakın Beykozlu’ya hitap etti. Rayiç bedelleri açıklayan Başkan Çelikbilek’in sözü sık sık alkışlarla kesildi.

Beykoz Belediyesi, Çavuşbaşı Kasrı’nda 2B bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Rayiç bedelleri öğrenmek isteyen binlerce Beykozlu toplantıya akın etti. 

ÇÖZECEĞİZ DEDİK, BİZ ÇÖZDÜK 

Konuşmasına Beykoz’un tarihi günler yaşadığını vurgulayarak başlayan Başkan Çelikbilek şunları söyledi: “Beykozlu kardeşlerimin kangren haline gelmiş mülkiyet sorununu beş yıl önce biz çözeceğiz diye söz vermiştik. Sizin mülkiyet, 2b, tapu sorununu ancak biz çözeriz, biz sonuçlandırırız demiştik. Ve bugün Allah’a hamdolsun, bu sözümüzü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

O zaman da birileri çıkıp, ‘Çelikbilek gelecek, 10 bin bina yıkacak” diyorlardı. Beş yıl içerisinde bir kişinin bile evini yıkmadık. Çünkü biz yıkmaya değil, gönüller yapmaya, yuva yapmaya geldik. İlk günden itibaren, başta Başbakanımız olmak üzere herkese, her platformda anlattık. Beykozlu kardeşlerimin durumu farklı dedik.  Başbakanımız sağolsun, kendilerine sizin adınıza teşekkür ediyorum. Bize her zaman ilgisini gösterdi. Biz sizlerin dertleriyle dertlendik, Başbakanımız da bizim derdimize derman oldu.

Proje Alanı, sadece Beykoz’a has bir uygulamadır. Biz bu yükün altına girdik. Başımızı, gövdemizi bu sorunun çözümü için bu davanın altına koyduk. Yeter ki, Beykozlu kardeşlerim artık geleceğe güvenle baksın. Huzurlu yaşasın. Kafasında tapum olacak mı sorusunu artık sormasın. Biz gittik talep ettik. Başbakan da bizi kırmadı. Bize bu imkanı tanıdı. Peki ne değişti. Benim insanım, % 50 daha az ödeyerek, en makul fiyatlarla tapusuna kavuştu.”

BEYKOZLULAR’A TANINAN HAK

Toplantıda bölgedeki rayiç bedelleri bir dönüm üzerinden temsili olarak açıklayan Başkan Çelikbilek, “Biz daha önce fiyatlarda yüzde 40 indirim yapacağız demiştik. Bugün bu oranı yüzde 50’ye çektik.

Şu anda sadece İstanbul’da değil Türkiye’de olmayan bir uygulamayı Beykoz Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Peki neden böyle bir uygulamaya gittik. Çünkü biz hiçbir insanımın, kendi isteği dışında Beykoz’dan gitmesini istemiyoruz. Bize, Başbakanımıza güvenin dedik. Bu güveni boşa çıkarmadık.

VATANDAŞIN RAHATI, HUZURU

İnsanıma hizmet etmeyi seviyorum diyen Başkan Çelikbilek sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir kimse, kendi isteği dışında asla Beykoz’dan ayrılmayacak. Beykozlu Beykoz’da kalacak. Bir belediye başkanı olarak tek görevim vatandaşımın rahatı, huzuru içindir. Bu güne kadar halkımızın aleyhine olan hiçbir çalışmanın altına imza atmadık, bundan sonra da atmayacağız. Ben Beykoz’u seviyorum. İnsanıma hizmet etmeyi seviyorum. Her proje öncesi büyük heyecan duyuyorum. Bir an önce projeyi gerçekleştirmenin hayalini kuruyorum. Bizim derdimiz Beykoz’u marka yapmaktır. 10 Şubat tarihi itibariyle, Gümüşsuyu mahallemizden başlayarak 2B hak sahiplerimize tebligatlarını göndermeye başladık. Ekiplerimiz tebligatlarını kapı kapı dolaşarak hak sahiplerine ulaştırıyor. 2B taşınmaz satış ve danışma büroları kurduk. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca proje alanı ilan edilerek belediyemize tahsis edilen parseller, rayiç bedellerin % 50 indirimle vatandaşımıza satışını yapacağız. Taksitle ödemek isteyen vatandaşlarımıza da 5 yılda 10 ayrı taksitle ödeme imkânı da sağlayacağız.

Şunun altını çizmek ve heyecanla, mutlulukla söyleyebilirim ki, Beykoz tarihi günlerini yaşıyor. Artık ilçe sakinlerimiz geleceğe daha güvenle bakıyor. Birkaç kuşak, nesilden nesile kalan imar sorunu AK Parti döneminde biz çözdük, biz sonuçlandıracağız. Büyükşehir Belediyesi ve vakıf arazilerinin devri sonucu 3.300 ailemizi de tapu sahibi yapıyoruz. Eskiden 5 tane, 10 tane tapu verildiğinde davul zurnayla karşılanırdı. Bugün İlçemizdeki tüm hak sahiplerini tapuya kavuşturuyoruz. Peki, 2B’den elde edilecek gelir ne olacak? Belediyemizin kasasına girecek. Bununla ilçemizde 5 bin, 10 bin sosyal konut yapacağız. İlçemizin yoluna, eğitimine, sağlığına harcayacağız. İlçemiz için hizmet üreteceğiz. Her açıdan kazanan Beykoz oldu, Beykoz halkı oldu. Zaten gittiğimiz her yerde, ev ve esnaf ziyaretlerinde, halkımızın mutluluğunu gözlerinden okuyoruz. Teşekkür ediyorlar. Başkanım artık çocuğumun tapu sorunu olmayacak diyor. Hem Başbakanımıza, hem bize hem de emeği geçen herkese teşekkür ediyorlar. Seçim boyunca bazıları mutlaka çıkıp, oy almak amacıyla vatandaşın kafasını karıştırmaya devam edeceklerdir. Artık vatandaşımız onlara prim vermiyor, onların söyledikleri hiçbir şeyi önemsemiyor. Çünkü biliyor ki, biz söz verince gerçekleştiririz, yapamayacağımız işin de sözünü vermeyiz.”  

Vatandaş için üç farklı ödeme seçeneği oluşturduklarını da vurgulayan Başkan Çelikbilek, “2B satış işlemleri için Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’mizin girişinde ofis kurduk. Randevu alarak oraya başvurabilir, danışabilirsiniz.” dedi.

Toplantıya katılan binlerce vatandaş, örnek fiyatları görünce, sevincini sevdiklerine telefonla bilgi verdiği gözlendi.

BARAJ KORUMA MESAFELERİ VE PARSEL BÜYÜKLÜKLERİ DAĞILIMI

KISA MESAFE KORUMA ALANI: TOPLAM 1641 ADET PARSEL 

0-400 M2 ARASI PARSELLER: 203 ADET PARSEL

401-1000 M2 ARASI PARSELLER: 490 ADET PARSEL

1001-2000 M2 ARASI PARSELLER: 545 ADET PARSEL

2000+PARSELLER: 403 ADET PARSEL

ORTA MESAFE KORUMA ALANI: TOPLAM 2184 ADET PARSEL

0-400 M2 ARASI PARSELLER: 457 ADET PARSEL

401-1000 M2 ARASI PARSELLER: 795 ADET PARSEL

1001-2000 M2 ARASI PARSELLER: 588 ADET PARSEL

200-+PARSELLER: 344 ADET PARSEL

UZUN MESAFE KORUMA ALANI: TOPLAM 1745 ADET PARSEL

0-400 M2 ARASI PARSELLER: 498 ADET PARSEL

401-1000 M2 ARASI PARSELLER: 629 ADET PARSEL

1001-2000 M2 ARASI PARSELLER: 401 ADET PARSEL

2000-+PARSELLER: 217 ADET PARSEL

KISA MESAFE KORUMA ALANI

1000 M2 BAZ PARSEL İÇİN

MİLLİ EMLAKTAN ALSAYDI; EN DÜŞÜK TAYİÇ BEDEL 80 TL- PEŞİN 39.680 TL

BEYKOZ BELEDİYESİNDEN ALINCA; EN DÜŞÜK RAYİÇ BEDEL 40 TL- PEŞİN 19.840 TL

MİLLİ EMLAKTAN ALSAYDI; EN YÜKSEK RAY,Ç BEDEL 280 TL- PEŞİN 138.800 TL

BEYKOZ BELEDİYESİNDEN ALINCA ; EN YÜKSEK RAYİÇ BEDEL 140 TL PEŞİN 69.400 TL


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :