Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.09.2014 - 09:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçak moloz dökülen İstanbul Beykoz’da çevre kirliliği

İstanbul’un Boğaziçi’ndeki en geniş ve yeşil alanı olan Beykoz ilçesi, sahipsizliğin kurbanı oluyor. Kaçak molozların döküldüğü Beykoz çöplüğe dönüştürülmüş halde.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’un Boğaziçi’ndeki en geniş alanlarından biri olan ve yeşil dokusuyla da istanbul’un adeta ciğerleri olan Beykoz, sahipsizliğin kurbanı ediliyor!

Adeta kaçak moloz döküm ilçesi haline getirilen Beykoz’un her köşesinde moloz yığınlarına rastlamak mümkün.

Çevre kirliliğiyle çehresi değişen Beykoz’da halk sağlığı da tehlikede. Ancak yetkililerin yeterli önlemleri alamaması ve gereken önemi vermemesi yanında, önleyemediği bu doğa cinayetini kabul edercesine bir de halkı molozlara karşı afişlerle uyarıyor!

Beykoz Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozların çevre ve görüntü kirliliğine yol açmaması için ilçe geneline asılan pankartlar aracılığıyla vatandaşları uyarıyor.

Moloz dökümünü önleyemeyen Belediye, bu molozları toplamak planı dışında bir önlem almaktan aciz bir durum sergileyerek şaşırtıyor.

MOLOZU ÖNLEYEMİYOR PARA KAZANIYOR!

Moloz dökümünü önleyemeyen Beykoz Belediyesi, ‘molozları en hızlı toplayan belediye’ olmakla övünerek Belediyecilik anlayışını gösteriyor!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul ilçeleri arasında en ucuza moloz ve inşaat atığı kaldıran belediye oldukları söyleyerek (!), “Yeni aldığımız karar çerçevesinde mahallelere pankartlar astırdık ve vatandaşlarımıza sorumluluklarını hatırlattık. İstanbul’da en ucuza moloz kaldıran belediyeyiz. Torbasını 1 lirada taşımaktayız. Bu fiyattan hiçbir girişim malzeme taşımaz. Ancak biz yapıyoruz. Hatta hayır kurumlarının veya çok mağdur durumda olan ailelerin atıklarını da ücretsiz olarak taşıyoruz. Tüm bu çabalarımıza karşın yine de kaldırımları işgal eden ve sokakları kirleten kişiler olursa, zabıta ekiplerimiz gerekeni yapacaklar’’ diyerek molozlardan nasıl para kazandıklarını da övünerek anlatıyor!

Günlük gazete manşetleri TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :