Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.11.2016 - 12:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstinye-Çubuklu arasına arabalı vapuru

İstinye-Çubuklu arasında hizmet verecek arabalı vapur hattının çalışmaları sürüyor. Boğaz’ın iki yakası arasındaki yolculuk 7-8 dakikaya inecek

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Beykoz

İBB Şehir Hatları, İstanbul'da köprü trafik yoğunluğunun azaltılması ve alternatif ulaşım imkânı oluşturmak üzere yeni yılın ilk aylarında İstinye-Çubuklu arasında gemilerle araç ve yolcu taşımacılığı başlatıyor. İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı, deneme seferlerinin yapılmasının ardından yeni yılın ilk aylarında hizmetin devreye gireceği bildirildi.

 

BEYKOZ’UN ÖNEMİ ORTADA

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Doğrudan Boğaz hattında ulaşım ve deniz yolunun alternatif çözümü noktasında Beykoz’un çok önemli bir ilçe olduğu aşikar. Bunun değerlendirilmesi oldukça önemli. Sahil şeridimize yapılan yürüyüş yoluyla birlikte ilçemize değer katacak” dedi.

 

SAHİL VE KÖPRÜ RAHATLAYACAK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler, İstanbul'un iki yakası arasında ulaşımdaki en büyük problemin köprülerdeki trafik yoğunluğu olduğuna dikkat çekerek, "İstinye-Çubuklu hattımız iki yaka arasında sahil yolları trafiğini rahatlatacak ve köprülerin yükünü hafifletecek bir arabalı vapur hattı olacaktır" dedi. Güler, söz konusu iki lokasyonun, arkasında ciddi bir nüfusu barındırdığını, bu yeni hat ile hem sahil hem de köprü yoğunluğunun önüne geçilerek direkt İstinye-Çubuklu arasında deniz yoluyla by-pass yapılacağını söyledi.

 

YILDA 1 MİLYON 700 BİN ARAÇ TAŞINACAK

İstinye-Çubuklu hattında minimum 50 araç kapasiteli 3 arabalı vapurla seferlere başlanacak ve araç sahipleri 7-8 dakika içerisinde iki yaka arasında karşıdan karşıya geçmiş olacak. Yılda 40 bin sefer yapılması hedeflenen projede, taşınması planlanan araç sayısının 1 milyon 700 bin, yolcu sayısının ise 2,5 milyon civarında olacağı belirtildi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :