Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.04.2017 - 17:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz’da gezilecek yerlerine destinasyon gazisi

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi işbirliğiyle, Medipol Üniversitesi akademisyen ve öğrencilerine yönelik Beykoz’un kültürel tanıtımı için ‘Beykoz Destinasyon Gezi’ etkinliği düzenlendi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta/Beykoz

 

Akademisyen ve Kent Konseyi Üyesi Selda Selimoğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Kent Konseyi Üyesi ve Beykoz Çankırı Derneği Başkanı Bilal Karabacak ve Medipol Üniversite öğrencileri Beykoz’un tarihi ve turistik noktalarını ziyaret ettiler. 

 

TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLERE GEZİ

 

Beykoz ilçesinde bulunan farklı üniversiye öğrenci gruplarıyla 4 gün boyunca Beykoz’un kültürel tanıtımı için ‘Beykoz Destinasyon Gezi’ etkinliği düzenlendi.

Destinasyon gazi heyeti; Kelebek Çiftliği, Sülün Çiftliği, Polonezköy Kilise, Anı Evi, Öğümce Cam Ocağı, Riva Kalesi, Anadolufeneri, Poyraz 3. Köprü, Yoros Kalesi ve Anadolukavağı, Yuşa Hz. Ziyareti, Çankırı Tuz Evi Ziyareti, 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı gezdiler.

 

 

HEM GEZDİLER HEM ÖĞRENDİLER

 Gezi programında öğrenciler hem Beykoz’un tarihi ve tursitikleri gördüler hem de Kelebek Çiftliği’nin muazzam reng cümbüşü oluşturan kelebekleri gözlemlediler. Polonezköy’de sülünlerin yetiştirildiği ortamı görme fırsatı bulan öğrenciler  Riva Cam Sanat Merkezi’nde çeşm-i bülbülün yapım aşamalarını yerinde inceleme fırsatı buldular. Öğrenciler, Anadolufeneri’nde 3. Köprünün eşsiz manzarasını yaşadılar. Polonezköy’de Kilise ve Zosia Teyzenin Anı Evi’ni ziyaretindan sonra Hz. Yuşa’nın kabrini ziyaret yapıldı. Yoros Kalesi ve Anadolukavağı’nın ziyaretinden sonra öğrenciler Beykoz’da bulunan Çankırılılar Derneği Tuz Odasına girerek tuz terapisi aldılar.

 

 

BEYKOZ YETERİNCE TANINMIYOR

 

Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Destinasyon Gezi ile ilgili olarak şunları söyledi. Kaşıtoğlu, “Beykozumuzun doğal güzellikleri ve tarihi, kültürel zenginlikleriyle çok önemli bir yeri olan Boğaz’ın incisidir. İlçemizi yeterince tanınmadığını gördük. Özellikle Beykozlu olmayan vatandaşlarımızın bu eşsiz ilçeyi daha yakından tanınmaları gerektiğini düşündük. Beykoz Kent Konseyi olarak ilçemizin hak ettiği değeri görmesi için biz de kendimizi sorumlu hissettik. Dolayısıyla böyle bir organizayon gerçekleştirdik” dedi.

 

 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :