Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.07.2021 - 18:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Beykoz Ekolojik Park' kuruluyor

Beykoz’da sürdürülebilir yaşama destek için okullar, çiftçiler ve ilçe sakinlerinin katılımına açık permakültür (*) ve ekolojik tarım uygulamalarıyla dünyaya armağan olarak hazırlanan “Beykoz Ekolojik Park” kuruluyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Beykoz Belediyesi ve Doğayla Ahenk İçinde Sürdürülebilir Yaşama Dönüş Vakfı (PERMATÜRK) işbirliğiyle kurulacak olan “Beykoz Ekolojik Park” doğanın öğretileri rehberliğinde sürdürülebilir dünyanın mümkün olduğunu gündelik hayatın içinden pratik örneklerle göstermeyi amaçlıyor.   

Kent Ormanı’nda Doğala Dönüş

İstanbul’un en büyük mesire alanı olarak açılan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’nda 24 bin 100 m2’lik arazi üzerinde ekolojik bir dönüşüm hikayesi olarak başlatılan projenin ilk adımında toprağın ekolojik tarım alt yapısını hazırlamaya yönelik çalışmalar yapıldı.

Vakfın gönüllüleriyle birlikte toprak iyileştirme, bitki yataklarını oluşturma, çeşitli türlerde fide dikimi ve tohum ekimiyle sahada devam eden proje permakültür ilkelerine dayanan ekolojik tarım ve sürdürülebilir yaşam anlayışının toplumda yaygınlaştırılmasını da temel amaç ediniyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :