Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2012 - 13:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrenciler Sokak Hayvanları İçin Yarışıyor

Beykoz Belediyesi, HAYTAP, Beykoz Hayvan Hakları Eğitim Grubu ve ilçedeki 8 okulun iştirakiyle düzenlenen “Bir Hayvan Sevmekle Başlar Herşey" adlı ödüllü resim yarışması için geri sayım başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İlköğretim 4,5,6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabildiği, “Bir Hayvan Sevmekle Başlar Herşey” resim yarışmasında öğrenciler, en güzel resimlerini sokak hayvanları için çizecek, hayvan ve doğa sevgisini resimlerle sergileyecek.    

Çocuk ve gençler arasında doğa ve hayvan sevgisini artırmak, sokak hayvanlarına dikkat çekmek ve hayvanlara yaklaşımı öğretmek amacıyla başlatılan resim yarışmasıyla ailelerin bilinçlenmesini de amaçlanıyor.  

29 Şubat 2012 Çarşamba günü katılımın sona ereceği yarışmanın sonuçları jüri üyeleri ve basın mensupları eşliğinde düzenlenenen bir toplantıyla kamu oyuna duyurulacak.  

Her canlının kendi doğal ortamında güvenle yaşama hakkına sahip olduğunu, bu bilincin yayılması için ilçe genelinde “Bir Yuva Arıyorum” kampanyasını yürüttüklerin belirten  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sokak hayvanlarına yönelik çalışma ve kampanyalara destek vermeye her zaman hazır olduklarını söyledi.

Yarışma Konusu:

Doğa ve Hayvanlar

Son Başvuru Tarihi:

29 Şubat 2012 Çarşamba

Ödüller: 

1.lik Ödülü: Bilgisayar

2.lik Ödülü: Fotoğraf Makinesi

3.lük Ödülü: Saat  

Katılımcı Okullar:

75.Yıl İlkögretim Okulu

Mahmut Şevket Paşa İlkögretim Okulu

Ali Bahadır İlkögretim Okulu

Şehit Er Ersin Güner İlkögretim Okulu

Görele İlkögretim Okulu


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :