Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.03.2012 - 13:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz'a 20 bin kitaplık kütüphane

Beykoz Belediyesi, Anadolu Yakası'nın en önemli kütüphanelerinden birini hizmete açacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

20 bin kitaplık kütüphane, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde.

BEYKOZ Belediyesi,  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde , Anadolu Yakası'nın en önemli kütüphanelerinden biri olacak 20 bin kitaplık bir kütüphaneyi hizmete açmaya hazırlanıyor.

6 BİN ÇOCUK KİTABI VAR

Birçok kitabın raflarda yerini  aldığı belirtilen kütüphane açılışının 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında olması planlanıyor.  Halk ve çocuk kütüphanesi olarak kurulan kütüphanede geniş yelpazeli  bir kitap çeşitleri bulunacak. Ansiklopedi ve sözlüklerle desteklenen kütüphanede 6 bin çocuk kitabı da bulunuyor.

Beykoz Belediye Meclisi kararına  göre kütüphaneye ilçeye geçmişteki hizmetlerinden dolayı halk arasında 'Medineli Hacı Osman Efendi' olarak bilinen Muhammed Osman Akfırat'ın adı verildi.

ÇOCUKLARA MASAL SAATLERİ

Üyelik sistemi ile hizmet verilecek olan kütüphanede okurlara 15 günlük periyotlarla kitap verilecek.  Ayrıca öğrencilerin araştırma yapabilme imkanı da olacak.  Günlük yayınlar ve dergilerin de takip edilebileceği kütüphanede okul öncesi çocuklar da düşünülmüş. Belirli zamanlarda masal saatleri düzenlenecek.  Bedensel engelli vatandaşlarımızın da yararlanabileceği şekilde tasarlanan binada, görme engelliler için de 5 bin kitaplık bir köşe de planlandı.  Kütüphaneye Beykozlular kitap bağışı da yapabilecek.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :