Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.03.2012 - 13:26
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Beykoz'da Kongre heyecanı

25 Mart'ta yapılacak Kongre'de başkanlık için 5 aday var.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Hızır Yılmaz, Nagihan Akan, Yener Kaya, Av. Şevket Arıkan ve Kenan Özdemir adaylıklarını resmen açıkladılar.

DELEGE seçimlerini tamamlayarak Kongre tarihini belirleyen CHP Beykoz'da adaylar, İlçe Merkezi'nde delege ve üyelerin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda adaylıklarını resmen açıkladılar. Başkanlık için yarışacak 5 isim, ilk sözlerini toplantıda partililere söylediler. İşte adaylar ve ilk sözleri:

ÇARŞAF LİSTEDEN YANAYIM

Hızır Yılmaz: Yıllardır özlenen demokratik bir ortamda delege seçimlerinin gerçekleştirildiğine dikkat çeken Yılmaz, kaybetme riskine rağmen çarşaf listeden yana olduğunu belirtti. Kendisinin ve diğer adayların CHP değerlerine ters düşmeden Kurultay'ı gerçekleştirmek ve iktidar için işbirliği içinde olmak gerekliliğine değindi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Çarşaf Liste'den yana olduğunu ifade eden Hızır Yılmaz, masa başı siyaset yerine, herkesin elini sıkacağını ve kutsalın üzerine siyaset yapılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

KAZANANLARIN YANINDA OLUN

Nagihan Akan:  Sözlerine tepeden inmeyi onaylamadığını vurgulayarak, 2014 Belediye Seçimleri'nde İlçe Başkanı olması halinde, belediye meclis ve il genel meclis üyeleri seçimi için önseçim olacağını belirtti. Yarış sonunda kaybedenlerin, kazananların yanında olarak CHP için çalışması gerekliliğine işaret eden Akan, küs olunması halinde AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmanın mümkün olamayacağını söyledi. Parti içinden geldiğini hatırlatan Nagihan Akan, İlçe Sekreterliği, Saymanlığı ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu için hem yerel hem de genel seçim tecrübesine sahip olmanın avantajlarına değindi.

TEK YUMRUK OLMALIYIZ

Yener Kaya: AK Parti iktidarını eleştirerek sözlerine başlayan Kaya, "Bilim adamları susturuldu, bürokratlar işlerinden atıldı, kalanlar susturuldu. Partimiz cumhuriyeti kurdu. Tek yumruk olmak zorundayız... Hedefimiz CHP'yi Beykoz'da iktidar yapmak" dedi.

ARKADAŞLARIMIZ CHP BEKÇİLERİDİR

Av. Şevket Arıkan: 1989-1994 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan ve siyasetten hiç kopmayan Av. Şevket Arıkan, bugünkü partili arkadaşlarıyla birlikte işbirliği içinde olacağını vurgulayarak, "Hepimiz, Beykoz Belediyesi'ndeki Cumhuriyet Halk Partisi bekçileridir... Ardakaşlığımız ve ortak çalışmamız Beykoz halkına güven vermeli" dedi.

GENÇLERİMİZ SİYASETTE OLMALI

Kenan Özdemir:  Parit içinden yoğun talepleri üzerine aday olduğunu açıklayan Özdemir şunları söyledi: "Beykoz'un bütün mahallelerinde yaptığım çalışmalar, gençlerin siyasette aktif olmaları konusunda  büyük katkı sağladı. Gençlerimez, İlçe Başkanlığı, Meclis Üyeliğiu ve Yönetkim Kurulu'nda görev alarak CHP'yi iktidar yolanda güçlendirmeli."

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :