Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
00.00.0000 - 00:00
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Bahçesaraylılar Beylikdüzü kahvaltı salonunda buluştular

İstanbul’da yerleşik Van Bahçesaraylılar, Beylikdüzü Van Kahvaltı Salonu’nda bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL Bahçesaray Derneği'nin Beylikdüzü Van Kahvaltı Salonu'nda gerçekleştirdiği kahvaltı programına katılım yoğun oldu.

İstanbul’da yaşayan Vanlıların bir araya geldiği Kahvaltılı toplatantısında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve daha önce ABD'ye ait olan 18 bin 941 kişilik rekoru, 51 bin 793 kişiyle dünyanın en kalabalık sofrası olarak kıran o meşhur Van Kahvaltısı etrafında toplanan Vanlılar sohbet etme fırsatı buldular…

METROPOLDE DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Saat 10:00 başlayan Kahvaltı geç saatlere kadar devam etti.

İstanbul Van Bahçesaray Derneği Başkanı  Zahit Bulut yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Bulut: “İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi bir araya toplamak, birlik ve beraberlik içinde  yaşamayı ve bu büyük metrapolde yardımlaşmayı ön plana çıkarmak için çıktığımız yolda, önemli aşamalardan geçtik. Öncelikli olarak hemşehrilerimizin istekleri doğrultusunda Derneğimize bir yer satın aldık. 

Burası için gerekli finasmanın önemli bir kısmını karşıladık. Esenyurt Belediyesi'nin de çok önemli bir katkısı oldu.  Dernek salonumuza kavuşmamzda Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Necmi Kadıoğlu 52 bin liralık desteğiyle büyük rol oynadı.

İstanbul'da yaşayan işadamlarımızın destek olmaları halinde, yeni yerimizde hemşehrilerimize kol kanat olmaya devam edeceğiz. Benim başkanlığım dönemimde herkesin icraatlarımızdan hesap sorabileceği gibi, cevap veremediği bir adımım da olmayacak” dedi.

Van Kahvaltısı'nı, Guinness Rekorlar Kitabı'na tescil ettiren dev kahvaltı nedeniyle Van'da bulunduğu için toplantıya katılamayan Van Dernekleri Federasyonu Başkanı Fevzi Donat da bir mesaj ile, bu anlamlı günde hemşehriyle selamlaşarak kalbinin yanlarında attığını bildirdi.

Yapılan kahvaltı sonrası güzel gün, tanışma faslı ile sona erdi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :