Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.07.2014 - 12:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekrem İmamoğlu yetim çocuklarla

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi ve çocuklarıyla Bahçelievler Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu, Umut Çocukları Derneği’ne ziyarette bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YETİM çocukları unutmayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli yetim derneklerine eşi ve çocuklarıyla birlikte hafta sonu ziyarette bulunarak moral verdi.

Bahçelievler Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu, Umut Çocukları Derneği ve İstanbul Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği'ne ziyaret etti. Kendisi de yetiştirme yurdunda büyümüş olan İstanbul Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği Başkanı Remzi Taşkıran'ın da eşlik ettiği ziyarette, ilk olarak Bahçelievler'de yer alan İstanbul Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret eden Başkan İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve çocuklarıyla birlikte 13-18 yaş arası yetim kız çocuklarıyla bir araya geldi.

Yurdun misafir odasına gelen çocuklara önce ailesini tanıtan Başkan İmamoğlu, daha sonra tek tek yetim çocukları dinledi. Trabzon'da okuduğu yıllarda okulunun karşısında yetiştirme yurdu olduğunu, bu sebeple yurtta yetişmiş çok sayıda arkadaşı olduğunu belirten İmamoğlu, "Birçoğu yakın arkadaşım. Bugün halen görüşürüz" dedi.

 DUVARLARI BOYADIM

O dönemde babasının da yurda yakın bir yerde esnaflık yaptığını, belli bir süre de yurda destek veren bir kuruluşun başkanlık görevini yürüttüğünü ifade eden İmamoğlu, çocuklarla anısını paylaşarak, "O zaman yurtta arkadaşlarıma destek olmak için yurdun duvarlarını bizzat kendim boyamıştım" dedi.

TEŞEKKÜR BELGESİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ailesi, daha sonra çeşitli sebeplerle sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklara katkı sunan Umut Çocukları Derneği'ne ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İmamoğlu'na, ziyarette derneğe daha önceden sağladığı desteklerinden ötürü teşekkür belgesi ve el yapımı bir tabak hediye edildi.

BİRLİKTE İFTAR AÇTI

Ardından ailesiyle birlikte davet edildiği İstanbul Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği üyeleriyle iftarını açan İmamoğlu, yıllarca devlet himayesinde büyütülmüş yurt çocuklarıyla aynı sofrayı paylaştı. Başkan İmamoğlu'na ziyaret sonunda aynı zamanda ressam olan Dernek Başkanı Remzi Taşkıran tarafından aile fotoğrafından oluşan bir tablo hediye edildi. Tabloyu çok beğenen İmamoğlu ve eşi duygusal anlar yaşadı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :