Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.08.2014 - 13:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metrobüs Meydanı’nda ‘Kan Bağışı Can’dır

Beylikdüzü Belediyesi Kan Bağışı Can’dır sloganıyla Beylikdüzü Metrobüs Meydanı’nda kan bağışı kampanyası başlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KAN vermenin önemine dikkat çeken Beylikdüzü Belediyesi, ‘Kan Bağışı Can’dır sloganıyla, Beylikdüzü Metrobüs Meydanı’nda kan bağışı kampanyası başlattı.

Kızılay işbirliğiyle dertlere deva olmak için “Kan Bağışı Can’dır” sloganıyla yola çıkan ekip, bağış bilincinin olduğunu, fakat daha da artması gerektiğini dile getirdi. Her gün 5 grup olarak, Kızılay Merkezi’nden İstanbul’un muhtelif yerlerine dağılan Kan Bağışı Ekibi bu kez Beylikdüzü’ndeydi.

BAĞIŞ OTOBÜSÜNDE

Beylikdüzü Belediyesi ve Kızılay’ın işbirliğiyle gerçekleşecek etkinlik Beylikdüzü’nün merkezi bölgelerinden biri olan Metrobüs Meydanı’nda yerini alan bağış otobüsünde yapıldı, birçok vatandaş kan verdi. Genel anlamda sağlıklı olmanın ilk şart olduğu bağışlarda, bağışçı önce kendi sağlık durumunu sorgulayan 40 soruluk bir formu cevaplandırıyor. Daha sonra hekim ve hemşireler tarafından birkaç ufak testten daha geçen bağışçı, kan verebiliyor.

HERKES BAĞIŞÇI OLABİLİR

Beylikdüzü Belediyesi’nin de işbirliğiyle gerçekleşen Kan Bağışı Etkinliği’nde konuşan Pratisyen Hekim Sinan Deli, “Kan bağışı konusunda vatandaş duyarlılığı iyi ama daha iyi olabilir. Tüm kan grupları her zaman lazım, kan bağışlarının mevcut hasta sayısına yetişmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın da bu bilinci kazanmasını istiyor, herkesi kan vermeye bekliyoruz” dedi. 18 – 65 yaş arası herkesin bağışta bulunabileceğini belirten Hekim Sinan Deli, genel anlamda sağlıklı olanların kan verebileceğini belirtti.

Beylikdüzü Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün de, destek sağladığı Kan Bağışı Etkinliği’nde, bağışçılara ikram standı açtı. Kan verenlere meyve suyu, su, kek gibi ikramlarda bulunan ekip, bağışçılara teşekkürlerini iletti.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :