Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.06.2013 - 12:33
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okmeydanı halkına tapularını vereceğiz

Okmeydanı’nda uzun yıllar süren mülkiyet, tapu ve imar problemleri artık sona erdi. 50 yıllık sorun, Başbakan Erdoğan’ın talimatı ve Beyoğlu Belediyesi ile İBB’nin ortak çalışmasıyla kalıcı bir şekilde çözüldü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Beyoğlu’nun en büyük semti olan, 80 bin kişinin yaşadığı Okmeydanı’nda mülkiyet, tapu ve imar problemlerinin sona erdirildiğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  "İlk etap tapular Haziran ayı içerisinde teslim edilecek” dedi.

Bütün hak sahiplerine, oturdukları konutlarının yıkılıp yenisi yapılana kadar, kira bedellerini ödeyeceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

FATURASI ÇOK AĞIR OLUR

Şu anda acil bina isteyenlere ise elimizdeki hazır binalardan vereceğiz. Allah göstermesin buralarda bir deprem olursa bunun faturasını, çok ağır öderiz. Zira bu binaların hiçbirinin planı, projesi, statik hesabı yoktur. Sokaklar ambulans ve itfaiyeler için büyük sorun.

Türkiye’nin her yerinde benzer projeler uygulanıyor. Okmeydanı’ndaki proje çok büyük bir proje ve vatandaşlarımızın sürece ortak olarak projeye sahip çıkmaları gerekir. Tapuları verilerek kent mülkiyet haklarına sahip olacak vatandaşlara farklı alternatifler sunuluyor. Herkesin kaliteli yaşam alanlarına sahip olma hakkı var ve bunun için imkanlar sunuyoruz.

 Okmeydanı’nda kentsel dönüşüm değil, sıfırdan yeni bir kent kurduklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da,  “Biz vatandaşların bütün endişelerini giderdik, tam bir güven tesis ettik. yüzde 99 oranında bir mutabakat sağladık. Önümüzdeki 5 yılda bu dönüşümün tamamlanacağına inanıyoruz" dedi.

SIFIRDAN KENT KURULUYOR

Kamu kurumları arasındaki büyük bir koordinaasyonla tamamlanan Okmeydanı Projesi herkesin mülkiyet hakkını garanti altına alıyor. Beyoğlu Belediyesi’nin mimarlar, mühendisler, şehir plancıları ve vatandaşların işbirliği ile hazırladığı planlarda SİT alanları da yeniden düzenlendi. Arsaları SİT alanlarında kalan mülk sahiplerine eşdeğerde farklı arsalar verildi. Tapular teslim edilinceye kadar Fetihtepe Semt Konağı ‘Çözüm Merkezi’ olarak vatandaşa hizmet verecek

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :