Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.08.2013 - 17:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim Anıtı’nda eylem yaptılar

Taksim Anıtı’na çıkan 2 kişi ellerindeki pankartı asarak eylem yaptılar. Aşağıya inmemek için güvenlik güçlerine direnen eylemcileri polis güçlükle indirerek gözaltına aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TAKSİM Anıtı’na çıkarak eylem yapan iki kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Eylemcilerin, kanser hastası olan ve tutuklu bulunan Kemal Avcı’nın serbest kalması için anıta çıkarak eylem yaptığı öğrenildi. Gençlik Federasyonu üyesi olduğu öğrenilen biri kadın, iki kişi Taksim anıtına çıkarak pankart açtı. Açtıkları pankartta “Kanser hastası Kemal Avcı serbest bırakılsın yazan” eylemciler slogan atmaya başladı.

VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİLER

Yoldan geçen vatandaşları da eylemlerine destek vermeye çağıran iki protestocuya polis müdahale etti. Aşağıya inmeyeceklerini ve eylemlerine devam edeceklerini söyleyen protestocular, polise zor anlar yaşattı. Anıta çıkan sivil polisler, ellerindeki pankartı aldıktan sonra iki eylemciyi aşağıya indirmeye çalıştı. Protestocuları zorda olsa aşağıya indiren polisler, ikiliyi ekip otosuna bindirerek gözaltına aldı. Bu esnada da tedbir amaçlı çevik kuvveti olay yerinde hazır bulundu. Göstericilere vatandaşların bazıları tepki gösterirken bazıları da alkışlarla destek verdi.

HAYDİ MİLLİ MAÇA

TELEVİZYONLARDA YENİ SEZON DİZİLERİ

 TÜRK ASKERİ SURİYE'YE GİRDİ


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :