Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.07.2014 - 12:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Marketi

Beyoğlu Belediyesi Sosyal marketi nerede? Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market’ten kimler yararlanıyor, nasıl yararlanıyor, nereye başvuruluyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ÖRNEK bir projeyle muhtaçların yanında olan Beyoğlu Belediyesi, Ramazan’da yaklaşık 5 bin aileye yardım köprüsü kurdu. Sosyal Market aracılığı zengin ve fakir arasında sevgi köprüsü kuran Beyoğlu Belediyesi, Sosyal Market ile her türlü ihtiyaçları karşılıyor.

2010 yılında Kasımpaşa’da hizmet vermeye başlayan “Sosyal Market” ile ihtiyaç sahiplerinin kıyafet, gıda malzemesi ve kırtasiye ürünlerini temin eden Beyoğlu Belediyesi, Ramazan ayında da alan ile veren el arasında köprü kurarak, toplumsal kardeşliğe birlik ve beraberliğe davetiye çıkarıyor.

Sosyal Market ile, yıl içinde 20 bin insanın gıdadan giyime tüm ihtiyaçlarına cevap veriliyor. Merkezi Kasımpaşa’da bulunan ve 3 bin metrekare alana sahip olan Lojistik Destek Merkezi’ne gelen ihtiyaç sahipleri, yapılan hizmetten oldukça memnun.

 BAYRAMLIĞI OLMAYAN ÇOCUK KALMAYACAK

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “İlçede maddi durumu iyi olmayan aileleri tek tek tespit ediyoruz. Hayırsever işadamlarımızın ilçemize yolladığı gıda malzemeleri, kıyafetler ve diğer malzemeler, sosyal marketimizde ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın güler yüzünü, tebessümünü daim etmek. Ramazan Bayramı çocuklarımız için de mutlu ve huzurlu geçecek. Çünkü bu yıl da bayramlığı olmayan çocuğumuz kalmayacak’’ dedi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

İhtiyaç sahibi vatandaşlarla üretici firmalar arasında köprü olmayı sağlayan sosyal markette para yerine kredi geçiyor. İhtiyaç sahipleri Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kendilerine verilen kartla giyimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını Sosyal Market’ten ücretsiz karşılayabiliyor. Kart sahibinin bütün bilgileri belli kredi limitine sahip bu kartta yer alıyor.

Sosyal Market’te kuru gıda deposu, soğuk hava deposu, dondurulmuş ürünler, et ve tavuk ürünleri soğutucusu, temizlik ürünleri deposu, giyim deposu ile ikinci el kıyafetlerin hazırlandığı atölye ve giyim eşyalarının toplandığı depo da bulunuyor.

ÇAĞRI MERKEZİ DE DEVREDE

Beyoğlu ilçesinde yaşayan İhtiyaç sahipleri Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne, yaşadıkları mahalledeki Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları’ndaki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü şubelerine başvurabiliyor. Ayrıca, Beyoğlu Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 444 0 160 numaralı telefonuna yardım taleplerini bildirebiliyor. Yardım talebinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemeleri yapıldıktan ve ihtiyaçları derecelendirildikten sonra kendilerine alışveriş kartları teslim ediliyor. Alış veriş kartlarındaki kredi limiti aylık, üç aylık ve altı aylık olarak düzenleniyor. Kullanım süresi dolan kartlara limit yüklemesi otomatik olarak yapılıyor. Böylece, alışveriş kartını alan ihtiyaç sahipleri evinin ihtiyacını sosyal marketten ücretsiz karşılayabiliyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :