Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.08.2014 - 18:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Örnektepe’de kentsel dönüşüm için imzalar atıldı

İstanbul Örnektepe’de kentsel dönüşüm için adım atıldı. Örnektepe ve Sütlüce Mahallelerini için Riskli Alanda Yürütülecek Uygulamalara İlişkin Protokol imzalandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’da ilçeler kentsel dönüşüm için önemli projelere imzalar atmaya devam ediyor.

Kentsel Dönüşüm için bir imza da Beyoğlu Örnektepe ve Sütlüce mahalleleri için atıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesi, Örnektepe ve Sütlüce Mahallelerini Kapsayan “Riskli Alanda Yürütülecek Uygulamalara İlişkin Protokol”ünü imzaladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Örnektepe ve Sütlüce Mahallelerini Kapsayan Riskli Alanda Yürütülecek Uygulamalara İlişkin Protokolü”nü imzaladı.

İHALELERİ YAPILACAK

Projenin iki etaptan oluştuğunu ve birinci etapta bulunan tüm hak sahipleriyle yüzde yüz anlaştıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Birinci etapta tahliyeleri yaptık, kira yardımı sistemini çalıştırmaya başladık, yıkımları gerçekleştirdik. Hemen bugünden sonra yapım ihalelerini gerçekleştireceğiz. En kısa sürede Allah’ın izniyle temeller atılacak, evler ve işyerleri yükselmeye başlayacak. Projenin ikinci etabıyla ilgili vatandaşlarımızla görüşüyor, tasarladığımız Örnektepe’yi anlatıyoruz. Şifahi olarak yüzde 100’e varan mutabakat var. İnşallah ikinci etapta en kısa sürede sözleşmeleri imzalayacağız” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :