Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.09.2014 - 17:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Beyoğlu 9. Altın Eller Geleneksel El Sanatları günü

İstanbullular, Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Kenti işbirliğiyle 9. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri’ni bekliyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL El Sanatları şöleniyle bir kez daha çok özel bir haftayı yaşayacak.  Beyoğlu Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Kenti işbirliğiyle düzenlenen “9. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri 6– 14 Eylül 2014 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşuyor..

6 Eylül 2014 Cumartesi günü saat, 10.00’da Rixos Pera İstanbul Otel’deki tanıtım,  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde başlayacak.  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililerin de  katılacağı toplantının ardından “9. Altın Eller Geleneksel El Sanatları Günleri”ne Türkiye’nin 32 ilinden katılan 70 el sanatkârı tarafından 45 farklı branşta ustalık ile yapılmış el emeği ürünlerinin bulunacağı stantlar gezilecek.

MEHTER GÖSTERİSİ

Cam üflemeden ahşap işçiliğine, tulum yapımından gümüş işçiliğine, tahta baskıdan kehribara kadar daha onlarca branşta el sanatlarını konuşturacak olan ustalar, stantlarda yapacakları gösterilerle ziyaretçilere görsel bir şölen sunacak.

Festivalin açılış programında ayrıca mehter takımı bir gösteri yapacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :