Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Mustafa Sarıgül’ü destekliyor, Kemal Kılıçdaroğlu da, AK Parti İktidarı’na destek veriyor, Başbakan’ın yerini sağlamlaştırıyor!

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en şanslı Başbakanı; çünkü, Ana Muhalefet Lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisini destekliyor!

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin en şanslı Büyükşehir Adayı; çünkü, kazanması için en büyük desteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan veriyor!

İSTANBUL’U SARIGÜL’E SUNUYOR

Mustafa Sarıgül’e olan Erdoğan desteğini geçen sayıda yazmıştım ancak, okumamış olanlar için çok kısa özetleyeyim: Gezi olayları karşısında Başbakan’ın tepkisi, Kadir Topbaş’ı ters köşe yapan söylemleri, Taksim, Çamlıca, HSYK, Cemaat… İşte bütün bunlar, hatta; Sarıgül hakkındaki açıklayacağını söyleyip te, yıllar öncesinin bilinenleri sunması Mustafa Sarıgül’e İstanbul’a sunmaya yetiyor. (Yazımın tamamını gazetemiz internet sitesinden www.guncelposta.com adresindeki yazarlar köşesinden okuyabilirsiniz)

DENİZ BAYKAL BAŞBAKAN YAPTI

Recep Tayyip Erdoğan’a, Kemal Kılıçdaroğlu desteğine gelince;

İki tarihi olay Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakan yaptı ve devam ettiriyor.

Birincisi, okuduğu bir şiir nedeniyle hapis yattıktan sonra Deniz Baykal’ın ilkesel davranışıyla önce Milletvekili, sonra da Başbakan oldu.

İkincisi ise; Dünya’nın aklının alamayacağı bir mucize gerçekleşti.

Hangi ülkede, hangi yönetimde olursa olsun, aylarca protesto gösterilerine hedef olan İktidar yerinde kalamazdı. Ama; Erdoğan’ın AK Parti Hükümeti son günlerdeki gelişmelerle sarsılsa da ayakta. Neden mi ayakta?

İşte burada Kemal Kılıçdaroğlu faktörü devreye giriyor.

GEZİ’DE KILIÇDAROĞLU KURTARDI

Taksim Gezi olaylarında insanlar sokağa döküldü, Türkiye’ye dalga dalga yayıldı, milyonlar destekledi, tepkilerini çeşitli enstantanelerle sundular.

Taksim’de aylarca toplanan yüzbinler, sadece şarkı söyleyerek, alkış tutarak, slogan atarak, resim yaparak dünyanın en barışçıl hak arama özgürlüğünü kulandılar. İlaçlı su sıkan,

Biber gazı bombaları atan, sadece oturan ya da duran gençlerimizin gözüne gözüne biber gazı sıkan, coplayan, kalkanlayan, plastik mermi atan çevik güçlere ve elleri sopalı, palalı sivillerin saldırılarına karşı sadece gül uzattılar.

Dayak yediler, canlarını kaybettiler, gözlerinden oldular.

Ama; karşı koymadılar, silah çekmediler, saldırmadılar, küfür etmediler.

ÇOK VAHİM SONUÇLARI OLURDU

Bütün bu yaşananlara Cumhuriyet Halk Partisi’nin inanılmaz sağduyulu yaklaşımı, kışkırtıcı en ufak bir söylemde bulunmaması ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Gezi olaylarında Başbakan’ın takındığı sert söylemlere uymayıp Türk halkını sakinleştirici tutumu; çok vahim ve geri dönülemez olayları engelledi...

Taksim’de dayak yiyen, canlarını kaybeden, biber gazından hastanelik olan, plastik merminin hedefi olan, gözünü kaybedenlerin birlikte direndiği o yüzbinler, bütün provokasyonlara rağmen kontrolden çıkmadı, polisine, devletine sahip çıktı, karşılık vermedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan gibi sert söylemler, ötekileştiren sözler, ayrıştırıcı ifadeler kullanmış olsaydı…

Bir söz, evet tek bir söz bile yeterdi felakete…

Ama yapmadı, önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtardı, sonra Türkiye’yi bir iç savaşın eşiğinden çevirdi.

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!