Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER

CHP karşıtlarının eleştirilerini anlıyorum ama; CHP’lilerin CHP’yi lime lime doğramasına inanamıyorum!

CUMHURİYET Halk Partisi’nin, aday listesini hazırladığı süreçteki  tartışmalar bazı yorumcuların abarttığı kadar vahim değildi. Aksine parti içindeki Demokrasi’nin birer göstergesiydi yaşananlar. AKP’de birer birer adaylar açıklandı, hiç itiraz, tartışma yaşanmadı; acaba niye!

Diğer partilerde Aday belirlemede bu tür çekişmelerin ya da tartışmaların yaşanmadığını örnek göstererek CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na anlaşılamaz eleştirileri yapanların, değişik nedenleri olabilir.

Rakip parti temsilcilerinin ve destekçilerinin eleştirileri doğal, ancak özellikle CHP’nin kendi içinden gelen acımasız eleştirileri anlamak mümkün değil.

Yandaş medya kanallarında CHP’yi linç programlarında boy gösterip ağzından köpükler saçarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve partiyi lime lime doğrayan CHP’li Eski Milletvekillerini tarih affetmeyecek.

GERÇEK NİYETLER DEŞİFRE OLDU

Rüşveti, Yolsuzluğu bitirmek, özgürlükleri getirmek ve Yasakları kaldırmak vaadiyle İktidar’a gelen AKP’nin (Adalet ve Kalkınma Partisi) gerçek niyetinin deşifre olduğu, Rüşvetin ve Yolsuzluğun kök saldığı (4 bakanı gitti, 1 numaranın oğlunun ifadesi alındı), Yasakların çoğaldığı hatta ötekileştirmenin hortladığı bir dönemde, CHP’lilerin birbirini suçladığı, küstüğü, bazılarının da başka partilere kaçtığını görmek hayret verici…

CHP’nin Sarıyer’deki Adayı’nın seçime katılamama riski nedeniyle, CHP Yönetimini destek yerine ağır eleştiren CHP’lilerin gerçek CHP’li olduğuna inanmak çok güç…

Rakip partililerden bile bu kadar küçültücü yorumlar yapılmadı.

Hele çok değerli bir Gazeteci’nin, bir tv kanalındaki canlı haber programına telefonla  katılarak CHP’de yaşananların bir rant (pasta) kavgası olduğunu bağıra bağıra söylemesi çok üzücü…

30 MART ÖNCESİ CHP’YE DARBE

Aynı şekilde TV’deki Dinamit programına telefonla katılan Gürkan Hacır’ın, CHP’de bazı adayların  Mustafa Sarıgül’ün kuklası olmamak için tartışmaların yaşandığını söyleyerek, Rasim Ozan Kütahyalı ile Savcı Sayan’a malzeme vermesi de 30 Mart öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılan çok büyük kötülük.

Gürkan Hacır’ın bu programa katılmasında bir yanlışlık yok, yanlışlık CHP’yi karalamaya karşı doğruları ortaya koymak, yalanlara karşı çıkmak ve yanlış algıları ortadan kaldırmak yerine, Kütahyalı ile Sayan’ın yönlendirme tuzağına düşmesinde. Her söylediklerini desteklercesine cevaplarla onların mutluluğuna mutluluk kattı, tabii ki farkında olmadan…

Halk TV’de defalarca AKP Hükümeti’nin sonunun geldiğini, mutlaka sandık başına gidilerek oy verilmesini ve CHP’nin iktidara gelmesi için sandık başında nöbet tutulmasını belirten Hacır, adeta İstanbul için CHP’yi baltaladı.

Yıllardır iktidara gelemeyen, çeşitli oyunlarla gelmesi engellenen CHP’de gün kavga günü değil, kenetlenme günü.

Bırakalım eleştiriyi, kavgayı, çekişmeyi, hizipçiliği, ‘BEN’ demeyi… Eleştiri değil, birlik söylemleri zamanı.

Herşeye rağmen CHP için, İstanbul için, özgürce yaşam için Sarıgül’e desteğe devam.

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!