Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti yönetiminde olma avantajına rağmen, Kadir Topbaş’ın şansı, Mustafa Sarıgül’e göre daha az. CHP Adayı Sarıgül, bu yarıştan açık farkla olmasa da birinci çıkar.

YEREL Seçimler için artık geriye sayım başladı, yaklaşık 12 günlük bir zaman kaldı.

Cumhuriyet tarihimizde bir ilk yaşanıyor; 30 Mart 2014 Pazar tarihli Yerel Seçim, Genel Seçim’e dönüştü.

31 Mart sabahı Türk siyasetinde bir deprem bekleniyor, merkez üssü de İstanbul.

Şiddeti mi; AK Partiye göre 51, CHP’ye göre 37.

İstanbul’un, İktidar ölçeği olduğunu kabul etmeyenler sayılacak kadar az.

Siyasilerden, uzmanlara kadar çoğunluk hem fikir; ‘İstanbul’u alan Hükümet’i kurar’

GENEL SEÇİM VAATLERİ

İstanbul’un önemi, AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık sık kurmaylarıyla İstanbul’a uğramalarından ve İstanbul ile söylemlerinden zaten kendini belli ediyor. Örneğin; Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yerel Seçim mitinglerinde Emeklilerin İntibak düzenlemesini iyileştirmek, 100 metrekareden küçük evlerden emlak vergisi almamak gibi vaatleri Yerel değil, Genel Seçim vaatleri olur ancak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti yönetiminde olma avantajına rağmen, Kadir Topbaş’ın şansı, Mustafa Sarıgül’e göre daha az. CHP Adayı Sarıgül, bu yarıştan açık farkla olmasa da birinci çıkar.

SÖYLEM FARKI ETKİSİ

Bunun iki nedeni var;

1- CHP Lideri tüm vatandaşlarımıza her fırsatta birleştiren, ayırımcılık yapmayan, ötekileştirmeyen söylemlerle yaklaşıyor. Ayrıca temiz siyaset yapıyor, hakarete varmayan cümleleri kullanmaya özen gösteriyor, ki; karakteri de bu.

Kendi seçmeni dışındakilere kızmıyor, soyutlamıyor, düşman gibi görmüyor, ‘Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız’ diyor.

2- Mustafa Sarıgül, her kesimden insanlarla diyaloğunu barışçıl yollarla sürdürüyor, bazı eleştirilere rağmen aynı tutumunu devam ettirmeye devam ediyor. Bu da, her siyasi görüşten oy kazandırıyor. Hepsine güven vermeyi başardı, ‘Gelin birlikte yönetelim İstanbul’u’ diyerek özgür bir İstanbul yaşamı sunuyor.

PROJE VE HİZMET TEFERRUAT

Başbakan Erdoğan’ın söylemleri ise hep kızgınlık, öfke ve ötekileştirme üzerine. Hergün birilerine kızıyor, halkı sakinleştirmek, ortamın gerginlikten kurtulmasını sağlamak yerine tam tersini yapıyor.

Kadir Topbaş her ne kadar zaman zaman ortamı yumuşatan demeçleri olsa da verilen sözlerin aksini yapmaya devam ediyor.

Taksim parkı halka her fırsatta kapalı, girmek isteyen dayak yiyor, canını kaybediyor.

Başkan Topbaş yıprandı, Başbakan’ın öfkeli sözleri de üzerine binince İstanbul’un CHP’ye gitmesi artık kaçınılmaz.

Proje ve hizmetler işin teferruatı…

KADIKÖY SES VER!

CHP’nin ilçe teşkilatlarındaki adaylık tartışmaları beklendiği gibi ortadan kalktı, ismi silinen Aday Adayları kırgınlıkları bir kenara bıraktı, Başkan Adayları’na destek veriyorlar.

Yalnız CHP kalesi Kadıköy’de bir sessizlik hakim. Acaba, ‘Nasıl olsa kazanırız’ rehaveti mi var, yoksa Selami Öztürk’ün desteği mi yok; anlaşılamıyor.

Bir Ataşehir, bir Üsküdar coşkusu gelmiyor Kadıköy’den.

Kadıköy Belediyesi sitesine bakın, Aykurt Nuhoğlu’yla ilgili bir haberi zor görürsünüz!

AK Parti Kadıköy’ü çok önemsiyor ve çok da sıkı çalışıyor, haberiniz ola!

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!