Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         KILIÇDAROĞLU'NUN İKİNCİ SARIGÜL FACİASI MI!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, madem İslam ve Müslüman vurgusuyla Erdoğan’ı vurmaya çalışacak, neden CHP içinden, Atatürkçü, çağdaş görüşlü ve İmam Hatipli Müftü İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’i görmek istemedi?

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2014 Yerel Seçimler’de eski Şişli Belediye Başkanı ve TDH Kurucu Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP’den İBB Başkanlığı’na aday göstermesi, bazı partililer ve seçmenler tarafından çok eleştirilmişti.

Sonuç; İstanbul bozgunu…  

KAZANAN KILIÇDAROĞLU KAYBEDEN CHP

Seçim öncesi bir yazımda Kemal Kılıçdaroğlu’nu, kendi yerine geçmeyi hedeflediği iddiaları ortada dolaşan Mustafa Sarıgül’ü İBB Adaylığı’na göstermesinin iki nedeni olacağını belirterek, ‘Her sonuçta Kemal Kılıçdaroğlu kazanır, ancak kaybeden CHP olur; Çünkü, Sarıgül İBB’yi kazanırs, Kılıçdaroğlu, hem İstanbul’u kurtarmış, hem AK Parti’yi yenilgiye uğratmış, hem de kendi başarılı olmuş olur. Kazanamazsa bu sonuçta da yine Kemal Kılıçdaroğlu kazanır! ‘Zaten İstanbul’u alamazdık, gördünüz, çok istediğiniz Sarıgül’le de olmadı’ diyebilir. O zaman da CHP Başkanlığı’na oynadığı iddia edilen Sarıgül’den de kurtulmuş olur’ demiştim.

Kılıçdaroğlu’nun koltuğu kurtuldu, ancak kaybeden CHP oldu, İstanbul AKP’de kaldı. Gürsel Tekin gibi bir CHP neferi varken! Sarıgül dayatmasına İstanbullular kurban edildi.

BU SENARYOYU BİZ HATIRLIYORUZ!

Aynı senaryo Cumhurbaşkanlığı’nda da yaşanacak gibi gözüküyor.  Fakat, bu sefer kaybeden sadece CHP olmaz!.. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kişiliği ve kariyeri tartışılmaz bile, Türkiye’nin ender saygı duyulacak çok değerli şahsiyetlerinden.

Ancak, Kılıçdaroğlu, madem Müslümanlık ve İslam vurgusu yapacaktı, o zaman kendi içinde çok saygın, üstelik tanınan ve parti içi kaosa neden olmayacak isimleri neden düşünmedi?

Örneğin; CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes… Atatürkçü, yenilikçi, çağdaş fikirli Özkes…

İmam Hatip mezunu, Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir-Hadis Bölümü nden birincilikle mezun, Kur an Kursu öğreticisi, Sinop Gerze Müftülüğü,  Bolu Akçakoca Müftülüğü, İstanbul Merkez Vaizliği, Yüreğir (Adana) Müftülüğü yaptı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Ana Bilim Dalı nı tamamladı, İlmi araştırmalar yapmak üzere Mısır ile Türkiye nin kültür mübadelesi çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı nca devlet memuru olarak Mısır da bulundu.   Daha saymakla bitmeyecek Müslümanlık ve İslam vurgusunu taşıyan ünvanları var.

Üstelik, Ekmeleddin Bey’in vasıflarından artı olarak CHP kariyeri var.

CHP İÇİNDE YENİLİKÇİ BİR MÜFTÜ

2002 seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili adayı, 2010 yılı CHP İstanbul Kurultay Delegesi, CHP Parti Meclisi üyesi, CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili, 30 Mart 2014 te Yerel Seçimler’de CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı…

CHP,  ikinci Mustafa Sarıgül olayını, Ekmeleddin İhsanoğlu ile yaşayacak gibi gözüküyor.

Kılıçdaroğlu, neyin peşinde, anlamak zor, partililer anlamadı, CHP’li seçmen nasıl anlayacak?

Kafalarda, kişiliği, şahsiyeti, kariyeri ile değil de, Türkiye’nin geleceğine ve Atatürk ilkelerine yönelik soru işaretleri varken, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu ‘En yüce makamı’ reva görmesi, Üsküdar’da yerel seçimlerde CHP’yi ve Atatürk’ü başarıyla temsil eden İmam Hatipli Müftü Milletvekili İhsan Özkes’i görmemesi inanılır gibi değil.

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!