Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDE DANIŞMAN SKANDALI

Üsküdar Belediye Basın Danışmanı, Başkan Hilmi Türkmen’nin bilgisi dışında(!) yerel basın toplantısı düzenliyor, sonra da itiraf edip Skandalı patlatıyor, ardından Gözdağı veriyor.

YEREL Basın, tüm imkansızlıklara rağmen, İstanbul halkının tarafsız gözü, kulağı, hakkını koruyucusu olmaya devam ediyor.

Yerel basın emekçilerine hak ettiği önemi veren CHP’li Maltepe Belediyesi ile, AKP’li Üsküdar Belediyesi, genelde belediyelerin ikinci plana attığı Yerel Basın’la, yeni dönemde uyumlu çalışmalarıyla diğer belediyelere örnek olarak büyük takdir topladılar.

Ancak Üsküdar Belediyesi’nde, birçok ilçe belediyesindeki o bildik ‘Danışman’ perdesi yeniden hortlamaya başladı.

Üsküdar’ın Basın Danışmanları, Yerel Basın temsilcilerine Ramazan Bayramı ve Katibim Şenlikleri için Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in bir çay davetini 2 kez a-mail ile iletiyorlar, sonra telefonlarla da teyitler alınıyor ve randevu kesinleşiyor; Yer: Şemsipaşa Belediye Sosyal Tesisleri, Saat:22.30.

Basın temsilcileri tam kadro belirlenen yer ve saatte hazır oluyor. Ancak yaklaşık 1.5 saat geçtiği halde ne Başkan Hilmi Türkmen geliyor, ne de Basın Danışmanları’ndan bir ses var…

Basın emekçileri kendilerine yapılan bu saygısızlığa tepki olarak, gecenin ilerleyen saatlerine mekanı terk ediyor. Olay sosyal medyaya düşünce Skandal patlıyor!

Üsküdar Belediyesi’nin 2 Basın Danışmanı’ndan a-mail yoluyla açıklama geliyor. Özetle; Başkan Hilmi Türkmen’in bu toplantı organizasyonundan haberi yokmuş!

Danışman Cüneyt Bitikçioğlu, öyle bir mesaj atıyor ki, Skandalı patlattığının farkında değil! Önce toplantının Başkan Türkmen’nin bilgisi dışında organize edildiğini iddia ediyor ve bütün suçun danışman arkadaşı Özner Berber’de olduğunu jurnalliyor, ardından da Basın’a gözdağı veriyor, diyor ki; ‘BİNDİĞİNİZ DALI KESİYORSUNUZ!’

Danışman Özner Berber ise saygı çerçevesi içerisinde, yaşanan aksiliğin nedenini açıklayarak basın temsilcilerinden özür dileyerek olayı yumuşatıyor. Burada sevindirici nokta, Yerel Basın’a hak ettiği değeri veren Hilmi Türkmen’in, yaratılan hayal kırıklığıyla ilgisi olmaması.

Toplantı konusu, günü, yeri ve saati belirlenmiş, telefon trafiğiyle çek edilmiş… Bu organizasyonun Başkan Türkmen’nin bilgisi dışında kesinleşmiş olması mantık dışı, eğer böyle ise, o zaman Basın Danışmanı’nın Başkan’ı adına, O’ndan habersiz bir etkinliğe kalkışması SKANDAL…

Yaşananlar, Yerel Basın’a örnek bir yaklaşım gösteren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e adeta bir siyasi sabotaj gibi…

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!