Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         TADIMIZ KAÇMASIN; BUYURUN BAYRAM ŞEKERİ…

‘Bugün Bayram, Neşe Doluyor İnsan’ diyerek bu yazımı politikadan arındırdım, mutlu haberlerle neşenize, mutluluğunuza, katkıda bulunmanın yanında, kimilerini de üzmek istemedim.

BİR kutsal bayramımızı daha yaşıyoruz, Müslüman Alemi’ne hayırlı olsun…

Bu güzel günlerde siyasi çekişmeleri, gelişmeleri, olumsuzlukları gündeme getirerek Bayram tadınızı bozmak yerine, güzellikleri dillendirip neşenize ortak olmak istedim.

Ne, Üsküdar Validebağ Korusu, ne Moda Bostanları, ne Kadıköy Vapur İskelesi Deniz Yıldızı’nın kaderi,  ne de Ataşehir-Ümraniye sınır tartışması, vs…

Dedim ya; Bugün Bayram, neşe dolmalı insan…

BAYRAMLIK ŞEKERLERİM

* Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kurban Bayramı’nı 4’ten 5’e çıkararak Bayram hediyesini ilk veren oldu.

* İstanbul’un her ilçe belediyesi kurban satış ve kesim yerleri hazırlayarak bölge halkına büyük hizmet veriyor. Gerekli hijyen ve emniyet önlemleri dahil her imkanı da sağlıyor.  

* Hacı adayları kutsal görevlerini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti,  beyaz ihramlarıyla Kabe yi ziyaret ediyor, umreye niyet edip, Hacer-ül Esved i selamlayarak tavaf ediyor.

* Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bayram hediyesini önceden verdi; Sosyal Güvenlik Kurumu ndan emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı ndan önce ödenmeye başlandı.

* Bedelli Askerlik bekleyenlere umutlu ışığı; Bazı siyasilerin değerlendirmeleri kapsamında yaş sınırının 28 olacağı, bedel olarak da en az 20 bin TL lik bir meblağın olacağı konuşuluyor.   

* Engelliler için projeler arka arkaya geliyor. Bunlardan biri de Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Belediye Engelli Masası ve İSEM iş birliği ile kurulan Engelli Eğitim Merkezi. Merkezde; resim, müzik, tiyatro derslerinin yanı sıra günlük yaşama uyum dersleri adı altında ütü yapma, mutfak becerileri kazandırma gibi dersler de yer alıyor.

TOPBAŞ’IN BAYRAM ŞEKERLERİ

* İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, yeni dönemde çok doğru bir adım attı, iki hamleyle CHP’li vatandaşları şaşırttı; CHP’li Belediyeler, Kadıköy ile Bakırköy’ü ziyaret etti.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ziyaretinde ilçe belediyelerinin sorunlarına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Topbaş, Kadıköy’e çok ciddi yatırımlar yaptığına dikkat çekti.

Bir diğer CHP’li ilçe ziyaretini de Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na yaptı, Ataköy 7. 8. Kısım’da yapılması planlanan külliye inşaatının yapılmayacağını, ruhsatının iptal edileceğini açıkladı.

SADECE AKP’LİLERLE YAN YANA

Bir yazımda eleştirmiştim; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un CHP Belediyeli ilçelerini üvey evlat görüyor diye.

Başkan Topbaş’ın İstanbul’da CHP’li belediyelerle hiç bir araya gelmediğini, fakat AK Partili bütün İlçe Belediye başkanlarının tamamı ile görüntülerinin olduğunu belirtmiştim. Artık, arşivlerde AK Partili İBB Başkanı Topbaş’ın, CHP’li İlçe belediye başkanlarıyla 2 tane de olsa görüntüleri bulunuyor.

İyi Bayramlar…

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!