Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Celal Şansan

          celalsansan@gmail.com
         BU NE CÜRET; VAH TÜRKİYEM!

TSK bir açıklama yaptı insanın aklı almıyor! Türkiye neden bu durumda. 3-5 bin kişi bir araya gelip Türk ordusuna kafa tutma cüretini nereden alıyor? Olanlar kamera şakası gibi!

SON günlerde arka arkaya ‘Kaçakçılar’la ilgili sınırdan, ardından da Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklamalar geliyor. 5, 10, yüz derken sayıları binleri bulmaya başlayan kaçakçılar, önce yaya olarak gelirlerken şimdi atlı ve motorize gelmeye başladılar. Hem de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne rağmen! İnanmak güç, kamera şakası gibi, bunu aklı alan varsa, onun aklının olduğundan da şüphe etmek lazım.

TSK’YA MEYDAN OKUYABİLİYORLAR

Bu haberler geldikçe insan beyninden soru fırtınası başlıyor; 5 bin kişilik kaçakçı çetesi olabilir mi? Bir çete, koskoca ülkenin Silahlı Kuvvetleri’ne meydan okuyabilir mi? Kaçakçı olarak nitelendirilenler gerçekten Kaçakçı mı? Perde arkasını kim, ne zaman açıklayacak? Bir zamanlar PKK ile savaşan TSK’nın karşısına şimdi birileri tarafından Paravan olarak Kaçakçılar mı çıkarılıyor? Amaç TSK’yı yıpratmak, güvensizlik ortamı yaratmak mı? PYD, PKK ve Kürt örgütlerin arka arkaya ‘Süreç’ kaygıları açıklamaları ve Hükümet’in ikinci aşama için adım atmaması halinde ‘Savaş’ tehdidi savurmalarının bağlantısı var mı? ‘PKK çekildi, barış geldi, bakın hiç olay yaşanmıyor, analar ağlamıyor, acı haberler gelmiyor çok şükür’ beyanları sıralanırken, bu atlı ve motorizeli cüretkar 5 bin kişilik Kaçakçı grubunun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldırmalarının, bir olay değil de bir ‘Savaş’ olduğu görülmüyor mu? Hiç 5 bin kişilik bir saldırı basit bir kaçakçılık olayı olarak görülebilir mi?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden korkmuyorlar mı? Türk Devleti’nden korkmuyorlar mı? Şimdiye kadar böyle kaçakçılık olayı olmuyor muydu? Oluyordu da haberimiz mi olmuyordu? Olmuyorduysa neden şimdi olmaya başladı? Olduysa göz mü yumuluyordu? Göz yumuluyorduysa şimdi neden göz yumulmuyor?

Bir kaçakçı grubunun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne meydan okuma cüretini nereden aldığı belli değil mi? TSK bu kadar mı yıpratıldı, korkmuyorlar, atlarıyla arabalarıyla geliyor, çatışmaya gelip, Mehmetlerimizi de yaralayıp gidiyorlar. Türk Hükümeti bu kadar mı caydırıcı olmaktan çıktı, TSK bu kadar mı yıpratıldı? Birileri bunu hesabını vermeli? Türkiye’nin başındaki AK Parti Hükümeti Suriye, Mısır, ABD, Birleşmiş Milletler, İsrail ve Avrupa’ya meydan okurken, birileri sınırlarda karizmayı çiziyor. Daha kaçakçıları korkutamamışız, Avrupa’yı mı korkutacağız? Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Türkiye’yi bu duruma düşürenler hesap vermeli; Neden atlılar, motorizeli Kaçakçılar bize meydan okuyabiliyorlar, askerlerimizi yaralayıp gidiyorlar?

KISA BİR HATIRLATMA

Ağustos başında TSK, sınırda 1-2 bin kişilik iki ayrı kaçakçı grubuna müdahale edildiğini açıklamıştı. 1 hafta sonra bir açıklama daha geldi; Sınırda kaçakçılarla çatışma: 18 asker yaralı: TSK’dan yapılan açıklama şöyleydi: ‘Gece saat 02:00′da personelimiz tarafından, hudut taşları arasında yaklaşık 2500-3000 kişilik kaçakçı grup tespit edilmiştir…Devriye yolunda görev yapan araçlarımıza sınırın Suriye tarafından, daha geride görev yapan araç ve personelimize ise, sınırın Türkiye tarafındaki Kuşaklı köyünden bir diğer kaçakçı grubu tarafından taş ve pompalı tüfeklerle saldırıda bulunulmuştur… Köyden açılan ateş sonucu 18 askerin kol, bacak, yüz ve boyun civarından saçma ile vurularak hafif şekilde yaralandı.

15 AĞUSTOS… BİR ASKER YANDI

14 Ağustos Çarşamba günü Türkiye-Suriye sınırında, 2 inci Hudut Alay Komutanlığı Murat Özeker Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, Hudut Devriye Timi tarafından, Suriye den Türkiye ye kaçak mazot geçirmeye çalışan dört kişilik kaçakçı grubuna hudut nöbetçileri tarafından öğleden sonra müdahale edildi. Müdahale sonucu kaçakçılar, akaryakıt bidonlarını ateşe verdi ve çıkan yangında bir asker alevlere maruz kalarak yaralandı.

Aynı günün sabahı ikinci olay: Türkiye-Suriye sınırında, 2 inci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, sabaha karşı saat 4.15 te hudut hattında görev yapan araç ve askeri personel tarafından hudut bölgesinde 300 metrelik bir hat boyunca yaklaşık 40 araç ve 750-1000 kişilik yaya, ayrıca 150 kişilik atlı kaçakçı grubu tespit edildi… Kaçakçılara güvenlik birimleri tarafından müdahale edildi, bu sırada Kuşaklı köyünden pompalı tüfekle 15-20 el ateş edildi. Güvenlik güçlerinin ateşe karşılık vermeleri üzerine kaçakçılar bölgeden uzaklaştı.  

VE 27 AĞUSTOS…  BİR KAÇAKÇI SALDIRISI DAHA

Türkiye-Suriye sınırında, 4. Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/Antakya) Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, sınır hattında Motorlu Devriye Timi tarafından dün saat 21.30 da yaklaşık 25-30 araç, 300-350 kişilik kaçakçı yaya şahıs ile 70-80 atlı şahıs tespit edildi.  Kaçakçı şahıslar, atlı gruplar ve araçlar Suriye tarafında toplandıktan sonra kaçakçılık girişimlerine başladı… 7 farklı noktadan geçmeye teşebbüs edip, askeri unsurları yoğun bir şekilde taşladı. Bu durum üzerine, askeri unsurlar tarafından havaya ve kontrollü bir şekilde kaçakçı grup ve araçların yakın bölgelerine ateş edildi ve grubun bulunduğu bölgeye göz yaşartıcı bomba atıldı.   

Yorum Ekle


Tadımız Kaçmasın; Buyurun Bayram Şekeri… KIYAFETİNİ DE AL GİT! Türkmen'li Üsküdar Alarm Veriyor! Üsküdar Belediyesi’nde Danışman Skandalı Kılıçdaroğlu'nun ikinci Sarıgül faciası mı! İSTANBUL’DA CHP’NİN YOLU AÇIK CHP’Yİ LİME LİME DOĞRAYAN CHP’LİLER Beylerbeyi İlkokulu'nu Unutmayın! Başbakan Erdoğan'ın En Büyük Destekcisi Sarıgül’ün en büyük destekçisi Başbakan Erdoğan!