Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.05.2014 - 08:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadın politikacı açılan ateşle öldü

Kadın politikacı silahlı saldırıyla öldürüldü. Açılan ateşle öldürüldü. İspanya’da kadın politikacı, silahlı saldırı, ateş açıldı, açılan ateşle öldürüldü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KADIN politikacıya silahlı saldırı yapıldı.

Açılan ateş sonucu kadın politikacı yaşamını yitirdi. İspanya'da kadın politikacı Carrasco'ya silahlı saldırı İspanya'da iktidardaki Halk Partisi'nden (PP) Leon kenti Temcilciler Heyeti Başkanı İsabel Carrasco, kurşunlanarak öldürüldü.

PP'nin Leon kentindeki başkanı ve bu kentin belediyesinin temsilciler heyetinin kadın başkanı olan İsabel Carrasco'nın evine yakın bir yerde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldüğü bildirildi.

"KİŞİSEL İNTİKAM CİNAYETİ"

İspanya İçişleri Bakanlığı, saldırıyla ilgili ilk açıklamasında, Carrasco'nun "kişisel bir intikam" sonucunda öldürüldüğü ihtimalinin kuvvetli olduğunu, zanlı olarak bir kadın ve kızının gözaltına alındığını duyurdu.

PP'nin Leon başkanının, belediye meclisinde çalışan bir kızı işten çıkardığı, öldürülmesinin arkasında bu olayın bulunduğu ihtimali üzerinde duruldu.

SOKAKTA MÜDAHALE

Görgü tanıkları, Carrasco'nun yerel saat ile 17.00 (TSİ 18.00) sıralarında evinden partisinin Leon'daki merkez binasına giderken, yanına yaklaşan bir kadın tarafından açılan ateşle öldürüldüğünü söyledi. Sağlık ekiplerince sokakta hemen müdahale edilen 59 yaşındaki Carrasco'nun kurtarılamadığı bildirildi.

Carrasco'nun, PP lideri ve Başbakan Mariano Rajoy'un bu akşam Valladolid'de düzenlemeyi planladığı mitinge katılmak için arkadaşlarıyla buluşmak üzere parti merkezine doğru gittiği kaydedildi. Olaydan dolayı PP ve ana muhalefetteki Sosyalist İşçi Partisi (PSOE), AP seçimleriyle ilgili bugünkü kampanya çalışmalarını durdurdu. (ENSON)

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :