Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         İLGEZDİ'Yİ 2014 KORKUSU MU SARDI?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, mahalle mahalle dolaşarak halkın sorunlarını yerinde dinliyor, çözüm sözleri veriyor. Başkan İlgezdi nin bu çabası, "2010 Referandumu ile 2011 Genel Seçimleri nde alınan başarısızlıktan sonra 2014 te de yeni bir başarısızlık yaşama endişesi mi taşıyor" sorusunu akıllara getiriyor.

 

Battal İlgezdi, yeni ilçe olan Ataşehir in 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri nde ilk Belediye Başkanı oldu. Henüz 3 yıllık bir Başkan, ancak bu dönemde Ataşehir de CHP nin iki başarısız sonuç almasına engel olamadı. 12 Eylül 2010 Referandumu nda AK Parti, CHP li belediyeler içinde bir tek Ataşehir de Evet oyu çıkarma başarısını gösterdi, tabii bu CHP nin, dolayısıyla İlgezdi nin başarısızlığı oluyordu. Ardından 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri geldi. Bu sınavdan da Battal İlgezdi li Ataşehir CHP si yine başarısız çıkmıştı.

Şimdi önümüzde Yerel Seçimler var.Kendisine yakın kişilerden aldığım bilgilere göre Başkan ın kendi yaptırdığı anketlerde de durumun yine iç açıcı olmadığı ortaya çıkmış...  Arka arkaya iki darbe alan Başkan İlgezdi, işin ciddiyetini kavramış olacak ki birden çalışmalarına hız verdi. Bugünlerde sık sık mahalle ziyaretlerine çıkıyor, vatandaşların ayağına kadar giderek onlarla sohbetler ediyor, sorunlarını yerinde dinliyor, çözüm sözleri veriyor. Keşke Ataşehir in, Ataşehirli nin beklentilerini, sorunlarını daha önceden dinleyip, çözümler üretseydi, oturduğu yerden idarenin sandığa er geç yansıyacağını hesap etseydi de, hem kendisi, hem de temsilcisi olduğu partisi arka arkaya darbeler almasaydı...

 İki hüsran sonuçun ardından doğru yolu bulan İlgezdi geçtiğimiz hafta da, imar planları yıllardır yapılmayarak mağdur edilen Yenisahra ve Barbaros Mahallesi halkıyla bir araya gelerek, bölgenin imar sorununu çözmek için kendilerine söz verdi.

 

 Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Ataşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar ve hizmetler anlatıldı. Ataşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çulha, CHP İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda en çok konuşulan konu imar oldu.

 

 HALKIMIZ MAĞDUR EDİLDİ

 

 Toplantıda Ataşehir in iki yüzü olduğunu ifade eden Battal İlgezdi, Barbaros Mahallesi ndeki çarpık yapılaşmaya dikkat çekti, bir tarafında yüksek binalarla çevrili olduğunu, lüks sitelerin yapıldığını, diğer tarafta ise bunun tam tersi yapılarla çevrili olduğunu söyledi.

 

Bunun imar problemini de beraberinde getirdiğini vurgulayan İlgezdi, vatandaşın mağduriyetinin nedeninin de bu olduğunu belirtti.

 Başkan İlgezdi nin mahallelilere, müteahhitler karşı da uyararak, oturdukları yerlerin değerini bilmelerini istedi. İşte İlgezdi nin çok önemli uyarıları:

 

Buralarda yaşayanlar altının üzerinde oturuyorlar. Son günlerde bölgede bazı müteahhitler çoğaldı. ‘Evlerinizi bize verin. Biz imar sorununu çözeriz’ diyorlarmış. Yapamayacakları vaatleri veriyorlar, sakın bunlara kanmayın. Eğer bu insanlarla sözleşme yapıp evlerinizi verirseniz, yarın öbür gün imar planları çıktıktan sonra pişman olursunuz. Hakkınızı tam olarak alamazsınız. İmar sorununun çözülmesi için elimden geleni yapıyorum. İmar planlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Tek yetkili onlar. Onlarla sürekli görüşüyoruz. Bu sorunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Kim imar planlarını çıkarır, vatandaşı mağdur etmez ise onun anıtını Ataşehir’e dikerim. Yeter ki çözülsün bu iş... İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenisahra ve Barbaros mahallelerinin imar planları yıllardır yapılmadı. mahalle halkı mağdur edildi...

 DERE YATAKLARINA İMAR OLMAZ

 Dere yataklarına kimsenin imar veremiyeceğini söyleyen Battal İlgezdi,  "Sakın kanmayın. Sonra siz mağdur olursunuz. Dere yataklarındaki vatandaşlarımızı mağdur etmemek için çalışma yapıyoruz. Önce bölgenin imar planlarını çıkartıp bu işi çözeceğim" dedi.

Tüm Ataşehirlilerin başkanı olduğunu hatırlatan İlgezdi, osadece oy aldığı bölgelere değil, kendisine oy vermeyen bölğglere de her türlü hizmeti götürdüklerini söyledi.  Oy oranı düşük olan Ferhatpaya Mahallesi ne en büyük bütçeyi ayırdıklarının da bunun bir göstergesi olduğunu da sözlerine ekleyen Battal İlgezdi, "Kim yanlış yaparsa ona oyunuzu vermeyin. Kim çalışırsa onun da hakkını yemeyin. Bizden önceki belediyeler ne yazık ki bu bölgelere yatırım yapmamışlar. Birçok mahallenin çöpü biz göreve gelmeden önce 3 günde bir alınıyordu. Şimdi her gün alınıyor. Yıllardır asfalt dökülmemiş yollar vardı. Biz alt yapıya büyük yatırım yapıyoruz. Yolunuzu, altyapınızı yaptık. Tek imar sorununuz kaldı. Söz veriyorum onu da çözeceğim" diyerek vaatlerini sıraladı.

 

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir