Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         İKİ GÖNÜL BİR OLDU MU, DUBLEKSLER TRİPLEKS OLUR

Kadın ve erkek milletinin evlere şenlik olan komedi tadındaki ilişkilerini  ele atmanın zamanı geldi. İki milletin yani kadın ve erkek milletin birbiriyle olan münakaşaları, birbiriyle olan sorunları, çözüme kavuşturamadıkları konular vs vs vs…

  Kadın ve erkek neden münakaşa eder?

Münakaşasız bir birliktelik imkânsız mı?

Bu gibi sorularla konuyu daha da açabiliriz. Kadın, erkekle olan her münasebetinde olumsuzluk zarfında erkeğe yüklenir: “Ne olacak erkek milleti” der.

Erkek de aynı durumda kadına rol biçer: ‘Ne olacak kadın milleti bunlar bu kadar anlar’ diye kestirip atar.

Bu iki ayrı milletin aslında birbirilerine muhtaç olduklarını her iki taraf da biliyor. Ne diye münakaşa ediyorlar anlamış değilim. Münakaşa, kavga ve benzeri şiddet kavramları ‘Savaşma, Seviş’ sloganına paralel yönde bir eylem gerçekleştirseler fena mı olur?

Gerçeği seviş eyleminde her iki taraf  da bana katılıyor; ama ne hikmetse sürekli egolar bastırılıyor. Egoyu bastırma girişimi yanlış olmasına rağmen. Bunun farkındalar ama inat işte. Bir inadı bıraksalar, egoyu bastırmaktan vazgeçseler,  kadın ve erkek savaşacağı anda, egoya kulak verseler, ohooo! samanlık, seyranlık olur.

Malumunuz türküsü bile var. Aklınıza ‘Samanlıkta gördüm seni Zühtü’ türküsü gelmesin. Konunun anlam bütünlüğünü pekiştirecek  bildiğim türkünün sözleri ise:Samanlık akşamları, bir başka oluyor . Hele bir de aylardan temmuz ise bambaşka, samanlıkta  insanlar kol kola sımsıcak, coşmamak elde mi böyle bir akşamda?

Türkünün “İnsanlar kol kola” bölümünde kol kola değil başka eylemler de gerçekleştirilebilir. Tercih meselesi.

İş samanlığa kadar gelmişken karışacak değiliz ya. Bir başka önemli ayrıntı ise: Kadın, ilgi ister. Sürekli sevilmek, kıskanılmak, güzel olduğunu duymak, anlayacağınız kadının başına oturacaksın “çok güzelsin, seni seviyorum, seni çok kıskanıyorum, saçların harika olmuş, kilo vermişsin, Eva Mendes’ten daha güzelsin gibi güzel sözler söyleyeceksin. Bu sözlerden sonra bunları içten söylediğine yemin edeceksin. Ama yemin ederken sağ ayağını kaldıracaksın selametin için. Hani biz de büyüklerimizden öğrendik, doğru olmayan bir şey için yemin ederken çarpılmamak için ayak kaldırmayı.

Bunları kadın istiyor da erkek armut mu topluyor? Hayır elbette. Erkek, daha çok avından emin  Çıta görüntüsündedir kadın konusunda tuzu kurudur. Mesela erkek için bazen avın çeşidi de önemli değildir. Bu diyaloga şahit olmuşsunudur herhalde;

-Bilal abi,  bak bak bakkk şu gelen ceylana

–Görüyorum abi, ceylan mı tay mı tam seçemiyorum?

–Kısmet artık Bilal abi.

Anlayacağınız kadınsız bir dünyanın erkek milleti için zor olacağıdır; keza erkeksiz bir dünya da kadın için. İki gönül bir oldu mu, dubleksler, tripleks olur. Kavgasız bir kadın-erkek milleti ilişkisi için, bir dakika sevişme. Pardon saygı diyecektim. 

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir